Yediğiniz Herşeye Ekleyebilirsiniz Kansere Savaş Açıyor

12.07.2019
152
Yediğiniz Herşeye Ekleyebilirsiniz Kansere Savaş Açıyor

Kanser çağımızın en çok gürlen hastalıklarından. Birçok çeşidi olan kanserin önlenmesinde ve tedavisinde imdadımıza koşan doğa bizlere son derece sağlıklı besinler sunuyor. Alternatif tıbbın kaynağı olan şifası besinler arasında sağlıklı otlar baharatlar da büyük yer kaplıyor. Çeşitli bitkilerin yapraklarından yapılan birçok çay kansere adeta savaş açıyor. Bunlardan biri de Matcha çayı. Matcha, sağlık hususunda en yararlı antioksidan kaynaklarından olup en kaliteli yeşil çay tozlarından biridir. Japon kültüründen gelen matcha çayı, ince bir toz haline getirilen çayın buharda pişmesiyle oluşmaktadır. Peki matcha çayının faydaları nelerdir? İşte mucize besin Matcha çayının faydaları…

Bu mucizevi çay sağlık alanındaki en önemli bitkilerden biri olarak görülmektedir.

İŞTE YEŞİL ANTİOKSİDAN DEPOSU MATCHA ÇAYININ FAYDALARI…

Hafızanızı Tazeler Ve Konsantrasyonunuzu Arttırır

Matcha çayının önemli özelliklerinden birisi de dopamin ve serotonin üretimine sağladığı faydalardır. Bu iki kimyasal hafızada belirsizliği en aza indirgeyerek konsantrasyon arttırımında da oldukça etkilidir.

İyi Bir Antioksidandır

Hayatı tehdit eden birçok hastalığın çözümü olarak kabul edilen matcha çayı, güzel bir cilt görünümüne kavuşmak için de birebir. İçerdiği antioksidan maddeler sayesinde UV radyasyonunun etkilerine karşı savaşır.

Kanser Düşmanıdır

Tüm antioksidan içeren maddelerle karşılaştırıldığında en yüksek sonuçlar elde ettiğimiz bitkilerden biri de matcha çayıdır. Matcha çayı, içerdiği kateşinler sayesinde kanserle savaşmakta da oldukça etkilidir.

Sakinleştirir

Dinlenmek ve uyanık meditasyonlar sırasında da kullanılan matcha çayı, verdiği uyuşukluk hissi sayesinde uyku düzeninin oluşturulması ve sinirlerin yatıştırılması için de tercih edilebilir.

Kolesterolü İyileştirir

Düzenli olarak tüketilen matcha çayı sayesinde kolesterol dengelenebiliyor. Matcha içmeyenlere oranla içenlerin kalp hastası olma ihtimali %11 oranında daha azdır.

Enerji Ve Dayanıklılığı Arttırır

Savaşa gitmeden önce Japon savaşçılarının tercih ettiği bir çay türü olan matcha çayının enerjiyi toplama gibi bir etkisi de bulunmaktadır. Doğal bir kafein içerir. Eşsiz bir kombinasyona sahip olan matcha çayının sinir ve hipertansiyonu da dengelediği görülmüştür.

İyi Bir Kalori Yakıcıdır

Matcha çayı içildiğinde normale göre 4 kat daha fazla hızlı bir kalori yakımı gerçekleşmektedir. Yağ yakımı yönünden de oldukça etkili olan matcha çayının bir faydası da kalp ritmini dengeleyebilir ve yüksek tansiyon için de etkili olmasıdır.

Bağışıklık Güçlendiricidir

Etkili bir antioksidan kaynağı olan matcha çayının yapısında A ve C vitaminleri, demir, protein ve kalsiyum gibi yararlı maddeler de bulunur. Bu sayede içildiği andan itibaren vücut kendini daha iyi hissedecek ve hastalıklara karşı savunmacı bir duvar görevi üstlenecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.