Uyumadan evvel bal yerseniz ne olur?

02.03.2019
457
Uyumadan evvel bal yerseniz ne olur?

Bir Haylimiz balın soğuk algınlığı ile savaşmak ve cildimizi ıslatmak için kullanılabileceğinin farkındayız. Balı besinlerle birleştirmek lezzetli ve sıhhatlidir. Peki balı gece uyumadan evvel bir kaşık yediğinizde sıhhatinizde alana gelecek farklılıkları öğreniyor muydunuz? İşte uyumadan evvel bir kaşık bal yemenin verimleri…

İyi bir gece uykusuna dayanakçı olur

Bazen gecenin ortasında uyanırız. Bunun sebebi, uykumuz sırasında beynimizin glikojen denilen bir maddeye lüzum dinlemesi ve böbreklerde bulunan adrenal bezleri, sizin yatmanıza izin vermeyecek biçimde adrenalin ve kortizolün çıkmasına neden olmasıdır. Neyse ki, bal glikojen kapsar, bu surattan uykudan evvel harcamak, adrenalin akışını önlemenize ve iyi bir gece uykusu sağlamanıza dayanakçı olur.

Tansiyonu düşürmeye dayanakçı olur

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı tehlikesini çoğaldıran ehemmiyetli bir etmen olduğundan, orta ve istikrarlı kalması kalp karmaşıklıklarını önlemek için iyi bir temkindir. Bal, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiş olan antioksidan bileşikler kapsar , bu da geceleri bir kaşık dolusu balın yüksek tansiyonu önlemenin iyi bir yolu olduğunu gösterir.

Trigliseritlerinizi düşürür

Trigliseritler kanda bulunan bir cins yağdır. Yüksek seviyede trigliseritler kalp hastalığı ve diyabetgeliştirme tehlikeyi anlamına kazanç . Neyse ki, bal bedeninizdeki trigliserit seviyesini eksiltmeye dayanakçı oluyor. Bal afaki yağlardan kanınızı arınmaya dayanakçı olur.

Bağışıklığınızı yükseltir

Bal, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye dayanakçı olan antioksidanlar ve antibakteriyel maddeler bakımından zengindir. Bağışıklığınızı yükseltmek için her gece bir kaşık bal tüketebilirsiniz.

Yağ yakmanıza dayanakçı olur

Bal harcadığınızda bedeniniz üzerinde termojenik bir tesir yaratarak metabolizmanızı süratlendirmeye dayanakçı olur. Bu vaziyet, beden ısınızı azıcık artıran, fazla mücadele tüketmeden yağ yakmanıza dayanakçı olan dolaşımını artırdığı anlamına kazanç.

Öksürüğü ve boğaz tahrişini giderir

Bal, natürel bir antienflamatuardır. Böylece her gece ılık suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı bal harcayarak boğazınızdaki tahrişi en aza indirebilir ve öksürükleri önleyebilirsiniz .

Psikolojik hastalıklardan korur

Bal, beyin hücrelerinizdeki oksidatif stresi önleyerek bunalımla çabaya dayanakçı olan bir organik kimyevi olan polifenol kapsar . Psikolojik sıhhatinizi gözetmek istiyorsanız, her gece bal harcamanız size dayanakçı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.