İhtiyarlamayı önleyen tek gıda!

13.02.2019
57
İhtiyarlamayı önleyen tek gıda!

Kestanenin bütün mevsimindeyiz! Buram buram mükemmel kokusu ve yoğun lezzetiyle soğuk kış günlerinde bırakılmazımız olan kestanenin sıhhatimiz açısından bir hayli faydasını olduğunu öğreniyor muydunuz? İşte kestanenin pek bilinmez faydaları…

ERKEN İHTİYARLAMAYI MANİLER

Hücrelerin ihtiyarlamasına karşı savaşır. Erken ihtiyarlamayı yasaklayıcı tesiri vardır. Yüksek ölçüde selenyum ve B1, B2, E vitaminleri kapsar. Serinkanlılaştırıcı özelliği vardır, stresin giderilmesine dayanak olur.

KANSERİ ÖNLER

Bir Hayli kanser cinsinin önlenmesine dayanak eder. Özellikle akciğer kanserinin önlenmesine takviyecidir. Kan tazyikini düşürür. Ayrıca, anemi başka bir deyişle kansızlığı önlemeye dayanak eder.

TOK TUTAR

Tok yakalayıcı özelliği sayesinde sık sık yemek yemeyi maniler. Ancak kestane, yüksek kalorili bir yiyecektir. 1 adet orta boy kestane 106 kaloridir. bu nedenle harcarken porsiyon hakimiyeti yapmakta fayda var.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİR

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bu sayede hastalıklara basit tutulmayı önler. Halsizlik ve fazla bitkinlik gidişatlarında da enerji verir. Güçlü bir antioksindandır. Dahası felç geçirme tehlikesini de eksiltir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.