Tırnaklarımızdaki Yarım Ay Şeklinin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz, Cevabı Düşündüğünüzden Daha Önemli

03.09.2019
3.073
Tırnaklarımızdaki Yarım Ay Şeklinin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz, Cevabı Düşündüğünüzden Daha Önemli

Tırnaklarımız parmaklarımızın çok önemli bir parçasıdır. Bize birçok korkunç hastalığın belirtilerini gösterebilirler. Fakat tırnağınızın ucundaki bir hilal şeklindeki beyaz alanı fark ettiniz mi? Buna lunula denir. Aslında tırnaklarınızın altındaki bir pigment değişimidir ve çok hassastır. Asla zarar görmemelisin.

Bu yazıda, bilmediğiniz lunula hakkında size 10 gerçek sunuyoruz!

1- Daha önce de söylediğimiz gibi bu, tırnağımız için her zaman korunması gereken çok önemli ve hassas bir alandır.
2- Lunula adı Latince ‘küçük ay’ anlamına gelir.
3- Beyaz bir renge sahiptir çünkü bu aslında epidermisin beşinci bazal katmanını temsil eder ve altında yatan tüm kan damarlarını gizler.
4- Çoğu insanda görülebilir, ancak yine de bazı insanlarda yoktur. Çünkü ayak tırnaklarını ve tırnakları çevreleyen ve çok kalın olan eponychium adı verilen deri tabakası lunulayı tamamen veya kısmen kapatabilir.
5- Bu, tırnağın asla zarar görmemesi gereken çok hassas bir parçasıdır. Ona dikkat etmelisin.

6- Birçok uzmana göre, lunula sağlığımız hakkında çok önemli gerçekleri anlatıyor. Geleneksel Çin tıbbına göre, bir insanda lunula olmadığı zaman, yetersiz beslenme ve anemi belirtisi olabilir. Mavimsi veya soluk lunula diyabeti gösterebilir. Lunula kırmızımsı ise, kişinin bir miktar kardiyovasküler hastalığı olabilir.
7- Çok küçük bir lunula veya insanda bulunmadığında hazımsızlığın yanı sıra yavaş metabolizma nedeniyle toksin aşırı yüklenmesinin bir işaretidir.
8- Her iki elinizde de 8 ila 10 lunulas olmalıdır. Onlar yaklaşık 1 / ’i içermelidirler. Kişi daha sağlıklı ve daha güçlü olduğu için lunulanın olabildiğince beyaz olması en iyisi olacaktır.
9- Normal olan tırnaklar sert, pürüzlü, yay şeklinde, ölçülü, parlak ve pürüzsüzdür. Lunula, sağlıklı ve enerjik bir insanın işareti olan açık olmalıdır. Bir insan çok enerjik olduğunda, lunula beyazlaşır. Eğer kişi enerjik değilse, o zaman belirsiz ve fakirdir.
10- Daha önce de belirttiğimiz gibi, renk ve değişiklikler herhangi bir hastalığı işaret edebilir. İnsan sağlığa kavuşmaya çalıştığında, lunula yavaş yavaş tekrar ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Küçük bir lunulası olan insanlar genellikle sağlıksız ve bağışıklığa sahiptir. Çok yorgunlar. Lunulalarının sadece başparmaklarda bulunması durumunda, yeterli fiziksel enerjileri olmadığı ve bir hastalığın ortaya çıkabileceği anlamına gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.