Şeker hastalarına şifa oluyor!

14.02.2019
35.761
Şeker hastalarına şifa oluyor!

Yapısında 80’den fazla mineral bulunduran ‘deniz tuzu’, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeden cilt bakımına kadar bir hayli sıhhat meselesinde en natürel sıhhat savaşçısı oluyor. Daha bir hayli verimi bulunan mineral zengini deniz tuzunun yararları saymakla bitmiyor. İşte deniz tuzunun yararları…

GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Deniz tuzunda bulunan mineraller bedenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Özellikle grip, nezle gibi hastalıkların çoğaldığı kış aylarında deniz tuzu harcamak bedenin koruma mekanizmasına yardım olur.

DEPRESYONA İYİ KAZANÇ

Deniz tuzu, mutluluk veren seratonin ve melatonin hormonlarının salgılanmasına takviyeci olarak, bunalım ve stresten korunmaya takviyeci olur. Arıtılmış edilmemiş deniz tuzunun uysallaştırıcı tesiri vardır.

HIZLI KAN DOLAŞIMI

Deniz tuzu metabolizmayı tertip eden bir tesire sahiptir. Bedenin her bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırır.

KİLO VERMEYE TAKVİYECİ

Alkali özelliği taşıyan bir yiyecek olan deniz tuzu, yağ gibi bedene hasarlı olan maddeleri yok etmede mideye yardım olur. Sindirim sistemini kumpaslar ve hızlandırır.

KEMİK ERİMESİNİ ÖNLER

İskelet sistemi, alınan tuzun dörtte birini ambarlar. Deniz tuzunda bulunan mineraller kemikleri onarmak için yardım olur.

NATÜREL İNSÜLİN

Kan şekerini tertip etme özelliği olan deniz tuzu, diyabetli hastalar için en doğru tuz tercihidir. Kan şekeriyle alakalı problemi olanlar, natürel insülin sayılabilecek deniz tuzu tüketebilir.

SAÇLARI FERAHLATIYOR

İyileştirici tesiri olan deniz tuzundan, bir hayli cilt meselesinde natürel savaşçı olarak yararlanılabilir. Saç tenini serinletir, saç bakımında kullanılır.

CİLT DOSTU

Vücut peelinginde kullanılan deniz tuzu, tendeki çatlakları önler ve aynı zamanda selülit giderici özelliğe sahiptir. Banyo suyuna ilave edilen deniz tuzu; cilde elastiklik kazandırır ve cildi tazeler. Antiseptik özelliğe sahip olduğu için cildi gözetir. Cildi pakler ve yağ balansını kumpaslar. Siyah noktaları ve iltihaplı sivilceleri arınan natürel bir üründür.

ASTIM KİRİZİNE KARŞI

İltihap oluşmasını yasaklaması sayesinde deniz tuzu astıma iyi kazanç. Hekimler kimi zaman astım krizlerine karşı deniz tuzundan yardım alır.

KRAMPLARI AZALTIR

Deniz tuzu, öbür yiyeceklerle mukayese etildiğinde adaleler için yararlı olan potasyum doğrultusundan daha zengindir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.