Sağ Ve Sol Elin Avantajları

05.09.2019
783
Sağ Ve Sol Elin Avantajları

Bahse gireriz , dünya nüfusunun yaklaşık % 10’u solak olduğundan, çoğu zaman sollarla karşılaşmamanız söz konusudur. Ve elbette, bu kalite bazı şaşırtıcı gerçeklerle birlikte geliyor! Ama yine de, asıl soru bunun neden olduğu.

Şifalı Tarifler olarak bizler, bu “anomali” nin beklenmedik sebeplerini ve ona sahip olanlara sağladığı avantajları paylaşmak istiyoruz.

Neden bazı insanlar solak oluyor?

1. Bebeğin doğum pozisyonu hangi eli kullandıklarını etkileyebilir.

O bulunmuştur bebeğin pozisyonu son üç aylık dönemde ve doğum pozisyonu baskın olacağı eli etkileyebilir. Asimetrik yerleştirme , kafa çoğu zaman bir tarafa doğru çevrildiğinde, sağ el kullanımının azalmasına yol açan vestibüler sistemin asimetrik bir uyarımını yaratır.

2. Ultrason

Bir başka teori, ultrasonların doğmamış çocukların beyinlerini etkileyebileceğini söylüyor . Onları almak, daha sonra çocuklarda daha fazla solaklık olanaklarına neden olur.

3. Hormona maruz kalma

4 çalışma , annesi sentetik östrojen bazlı ilaç alan insanların, diğerlerinden daha fazla solak kalmadığını göstermiştir. Bu ilaç 1940-1971 yılları arasında kullanıldı. Araştırmacılar, östrojenin sol baskınlık da dahil olmak üzere gelişen beyni etkilediği sonucuna vardılar.

4. İnsanın evrimi

Hayvan ne kadar sosyal olursa, genel nüfus o kadar fazla tarafa doğru yönelecektir . Sonuç olarak, sağ el çoğunluğumuz var.

Ancak, teslim olma kısmen genetik ve kısmen çevreseldir. Bu, aynı genlere sahip olan, ancak her zaman aynı elini kullanan, aynı ikizleri inceledikten sonra kanıtlanmıştır.

Solların Avantajları

İşte solak insanların sahip olduğu bazı şaşırtıcı avantajlar. Arkadaşınız veya akrabanız eli kalırsa, bunu onlarla paylaşarak onları mutlu edebilirsiniz:

1. Solak insanlar daha iyi sürücülerdir.

Bu sadece dedikodu değil , solcuların kazalara sebep olmalarının sağ elini kullanan sürücülerden daha az olduğunu doğrulayan bir çalışma vardı. Ayrıca, solak insanlar daha hızlı ve başarılı bir şekilde araba kullanmayı öğrenebilirler.

2. Daha iyi hafıza

Sollar veya en azından solların akrabaları, olayları hatırlamakta daha iyi olabilir ! 62 denekten bir bilgisayar ekranında 55 kelimelik bir dizi izlemesi ve ardından bunları yazması istenmiştir. Ailelerinde solak davrananlar, bu görevle diğerlerini aştı.

3. Kutu dışı düşünce

Solaklar, sorun çözme konusunda tamamen farklı bir yaklaşıma sahip olabilir. Bu, özellikle yaratıcı alanlar için iyidir. Bu bağlanabilir aslında righties olarak olumlu onların sağ tarafında nesneleri yargıç eğilimindedir ve Solaklar tersini yaparken sol tarafta negatif nesneleri söyledi.

4. Solcular daha iyi atletlerdir.

Solak erkekler ve kadınlar beyzbol, kriket, masa tenisi ve oyuncuların hızlı tepki vermesi gereken diğer oyunlar gibi sporlarda iyi olabilirler . Diğer el ile kontrolü sürdürme yeteneği oyun alanlarında daha iyi olmayı mümkün kılar.

Hiç solak bir kişiyle tanıştın mı? Daha yaratıcı olabileceklerine katılıyor musunuz? Lütfen görüşünüzü aşağıda paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.