Pippali gıdasının yararları

19.03.2019
74
Pippali gıdasının yararları

Pippali başka bir deyişle uzun biber çok öğrenilmese de sıhhatimiz açısından yararları saymakla bitmiyor.Birçok hastalığa şifa oluyor. Bedendeki yağları yok etmesinden diyabete kadar uzanan hastalıkların devası oluyor. Peki pippali başka bir deyişle uzun biberin yararları nelerdir? Pippali hangi hastalıklara iyi kazanç? İşte pippali gıdasının yararları…

KARACİĞER HASTALIKLARI

Karaciğer hastalıkları bir çoğumuzu rahatsız eder. Zira günlük hayatta çok fazla yağlı mahsul harcarız. Pippali’nin fazla çalışan karaciğer üzerinde iyileştirici bir tesiri olduğu bilinmektedir.

KİLO KAYBI

Pippali, değişik tüm biberler gibi yağ asitlerinin yakılmasına destekçi olur. Neredeyse hiç yan tesiri yoktur. Serinkanlı beden yağları mobilize edilir ve yağ ceplerinden salınan zehirli maddeleri elimine eder.

BAKTERİYEL ENFEKSİYONLAR

Bakteriyel enfeksiyonlar özellikle bu ılık mevsimde bolca bulunur. Pippali, sinüzit gözler arasındaki sinüs boşluğunun irini ve burun tıkanıklığına yol açan bakteriyel enfeksiyonlarla savaşabilir.

DİYABET

Diyabet, belki de bedenin hemen hemen tüm sistemlerinde enkaz haline geldiği için herkesi vurabilecek en kötü vaziyettir. 62 milyondan fazla diyabet hastası ile Hindistan, diyabet tanısı konmuş azami insan olaylarından birine sahiptir. Pippali, şeker hastaları için verimlidir, zira kandaki glikoz salınım süratini düzenleyebilir.

ÖKSÜRÜK

Pippali ve balı karıştırıp boğaz sızınızı rahatlatmak için tüketebilirsiniz.

HAZIMSIZLIK

Peppila bazı mide yatıştırıcı kimyeviler kapsar. Bu, hazımsızlığı rehabilitasyon edebilecek kalitededir. Yemek yaparken yemeğinize ilave ettiğinizde tesiri göreceksiniz.

DİŞ AĞRISI

Tuzlu su gargara ve buz kolileri yerine, peppila, tuz ve sudan oluşan bir hamur yapın. Acı veren bölgeye sürün ve bir saat kadar orada tutun. Bereketli olacaktır.

ASTIM

Düzenli olarak uzun biber tüketiminin astım krizinin yoğunluğunu veya sıklığını eksiltebileceği söylenir. Ancak, hiçbir biçimde ilacın yerini almaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.