Kansere karşı gözetiyor!

28.02.2019
200
Kansere karşı gözetiyor!

Kakule, zencefilgil ailesinin güzide nebatlarından oluyor. Tam bir sene süresince yeşil kalabilme potansiyeline sahip olması, 50 santimetreye kadar da uzayan boyunu öğreniliyor. Yaprakları koyu yeşil, dik ve uzun, çiçekleri ise hafif sarıyı hatırlayan bir renkte kendini gösteriyor. İşte kakulenin birbirinden ehemmiyetli yararları…

Kakule, mide meseleyi sürükleyenlerin imdadına koşmak için hazırda bekleyenlerden. Zira kendisi hem mide bulantısını kesme mevzusunda hem de mide sızılarını dindirme mevzusunda bütün bir şifa kaynağı.

Aynı biçimde kakule, yemeklere katıldığında yediklerimizin sindirilmesini de sağlayarak mide ve bağırsaklara takviyeci oluyor.

İştahsızlık meseleyi yaşayanların iştahını açma mevzusunda da bütün bir profesyonel olan kakule, yemek yeme isteğini çoğaldırma özelliğine de sahip.

Yediğimiz yemekle alakalı tasalarımızı mideye kadar da düşünmeden edemeyen kakule, ağız kokusunu yasaklama, soluğu tazeleme özelliğine sahiptir.

Antiseptik özelliği sayesinde de bedeni mikroplardan gözeten kakule, yeniden bu özelliğin tesiriyle negatifliklerden çok acele etkilenen uzuvlarımızdan olan akciğerleri bir hoş gözetiyor.

Bu antiseptik özelliği böbreklerin sıhhatli çalışmasını da tesirler, böbrekleri arınmak için gösterdiği mücadele, onun natürel bir idrar söktürücü olmasını da sağlar.

Kakulenin belleği kuvvetlendirdiği de öğrenilen yararları arasındadır, zekâ sarihliği sağlayarak sık sık unutkanlık yaşayanlara takviyeci olur.

Kumpaslı kakule kullanımlarının cinsel eforu çoğaldırmada ehemmiyetli bir tesiri olduğu da öğrenilmektedir. Zira kakulenin afrodizyak tesiri de vardır.

Nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi yaygın yaşanan hastalıklarda iyileşme sürecinin süratlenmesini sağlar. Özellikle boğazı yumuşatmada etkilidir.

Çeşitli araştırmalara göre kakule, kanser cinslerinin pek çoğuna karşı bedeni gözetici tesirlere sahip.

Gırtlak kanserinden karaciğer kanserine kadar bir hayli cinste kanser hastalarında yapılan araştırmalara göre, kumpaslı kakule tüketimi, bedenimizdeki sıhhatli hücrelerin sıhhatini gözetmede ve onları rakamca çoğaldırmada etkili.

Bu da kanserli hücrelerin daha az aktif halde olmasını sağlıyor. Haliyle kakulenin kansere tutulma tehlikesini eksilttiği, tutulma vaziyetinde de destekleyici olarak kullanılabileceği söyleniyor.

Ülser ve gastrit gibi ciddi ve bildiğiniz bir rahatsızlığınız varsa kakule kullanmadan evvel kesinlikle hekiminize müracaat etmeniz hekim önerisi almadan netlikle harcamamanız gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.