Her Gün 7 Zeytin 1 İncir Yemenin Mucizevi Faydası Şaşırtıyor !

07.05.2019
114
Her Gün 7 Zeytin 1 İncir Yemenin Mucizevi Faydası Şaşırtıyor !

Kur’an-ı Kerim’de adı geçen besinlerden olan zeytinin faydaları saymakla bitmiyor. Kendi gibi faydalı bir başka besin ise incir. Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden olan incir de oldukça faydalı bir besin. Faydaları oldukça fazla olan bu ikili Japon ilim adamlarının bile dikkatini çekmiş. Zeytin ve incirin yaşlanmayı geciktirdiği ve vücudun hücrelerini yenilediğini keşfeden uzmanlar, her gün düzenli bir şekilde 7 zeytin ve 1 incir tüketildiğinde bu ikilinin sağlığımıza birçok faydası olduğunun altını çizmişler. İşte Her gün 7 zeytin 1 incir yemenin mucizevi faydaları…

İŞTE HER GÜN 7 ZEYTİN 1 İNCİR YEMENİN FAYDALARI

İki besinde çok güçlü antioksidan olduğundan vücudun gün boyu temizlenmesini destekler. Böylece vücudun genç hücrelerinin sayısını artırarak yaşlanmayı geciktirir.

Zeka gelişiminde katkı sağlayarak beyin hücrelerinin sağlığını korur. Uzmanlar özellikle hamile ve gelişim çağındaki çocukların düzenli bir şekilde bu besinlerden tüketilmesini tavsiye eder.

Sinir hücrelerini yenilediğinden ruhsal problemlerin yaşanma olasılığını da azaltır. Özellikle depresyon ve kişilik bozukluğu gibi sonu intiharla biten rahatsızlıklara iyi gelir.

Laktoza alerjisi olan kişilerin kalsiyum maddesini depolamasının en doğal yolu bu ikilidir.

Gün içerisinde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra gün içerisinde tokluk hissini de artırdığından kilo almayı da engeller.

Günde 2 defa sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan uygulanmalıdır. Bu zamanlar vücudun yenilenme saatleridir.

Kan şekerini dengelediğinden şeker hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir ikilidir.

Bağışıklığı güçlendirdiğinden kansere yakalanma oranını azaltır. Karaciğer, akciğer ve meme kanserlerinin hücrelerini azaltığı yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştur.

Bu uygulamada incirin kuru olup olmaması önemli değildir. Kür etkisini 21 gün sonra gösterir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.