Günde bir kadeh kapsasanız Bağırsakları Arınıyor

07.02.2019
60
Günde bir kadeh kapsasanız Bağırsakları Arınıyor

Şalgam ,bedendeki zehirli maddelerin atılmasına dayanakçı olmasına ,idrar söktürücü tesiri ,böbrek kumu ve taşının düşürülmesi ,çıban dolama ,kan apseyi ,ergenlik sivilceleri ve egzama rehabilitasyonunda dayanakçı olmaktadır.Aynı zamanda akciğer ve bronşları arınma özelliklerinden dolayı fonksiyonel besin sayılmaktadır. İşte bedenimize faydaları…

Laktik asit ,şalgam suyuna ekşi tat vermesinin yanında bir de sindirimi basitleştirici ,serinletici ,sindirim sistemin pH’nın tertip edip ve bedenin bazı minerallerinden daha fazla faydalanmasını sağlayıcı özellikle de kazandırabilmektedir.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARINA…

Laktik asit fermantasyonu ile üretilen mahsullerde patojen mikroorganizmaların gelişimi yasaklanmasının yanı gizeme mevzubahisi besinler sıhhat açısından emin mahsuller olarak kabul edilmektedirler.

Şalgam suyu fermente bir meşrubat olmasının yanı gizeme imalinde kullanılar kara havuç ; bileşiminde dolayı faydalı bir meşrubat haline gelmektedir.Havuçta bulunan B-karotenin kalp ve damar hastalıklarına, katarakt ve de bağışıklık sistemi üzerinde pozitif tesirinin olduğu yapılan tahliller neticesinde ispatlanmaktadır. Şalgam suyunun kırmızı rengini kara havuçtan alana gelen antosiyanin pigmentlerinden oluşturmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.