Gliserinin saça belirsiz yararları

30.03.2019
562
Gliserinin saça belirsiz yararları

Kozmetik mahsuller ve sabunların imalin kullanılan gliserinin saçlara bir hayli bereketi olduğunu öğreniyor muydunuz? Saçlara canlılığını geri kazandırmak için uygulanan gliserin, özellikle kuru ve kırılgan hale gelmişsaçları onarmada oldukça zaferlidir. Peki, gliserin saça nasıl uygulanır?

Gliserin, kullandığınız bir hayli kozmetik mahsulün içerisinde yer alır. Ancak, gliserinin bir hayli bereketi olduğunu öğreniyor muydunuz? Özellikle bu haberimizde gliserinin saçlara nasıl bereketi olduğundan bahsedeceğiz.

Saçınızın tipi ya da özellikleri nasıl olursa olsun, gliserin onlara bir hayli fayda sağlar. Ancak, en büyük dayanağı kuruluk ve kırılganlık mevzusunda verir. Kuruluk ve kırılganlık, zaman içinde kırık uçlara ve bölünmelere neden olabilir.

Gliserinin saça yararları:

Saç uçlarındaki kırıklara iyi kazanç ve saçlarınızın daha sıhhatli gelişmesini sağlar.
Taramayı basitleştirir.
Kıvrılmayı önler ve kepek meselelerini çözer.
Fazla kurulukla çaba eder.

Gliserini muhtelif yollarla kullanabilirsiniz. İşte içerisinde gliserin olan saç maskesi tarifleri…

Nemlendirici maske

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı nebatsal gliserin
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Hamur kıvamı elde edene kadar geniş ağızlı bir kap içinde tüm malzemeleri birleştirin. Karışımı nemli saçlara uygulayın ve 20 dakika bekletin. Belirtilen müddet geçtikten sonra, soğuk su ile durulayın.

Saç kremi

Malzemeler:

  • 1/2 fincan gliserin
  • 2 kaşık saç kremi kokusuz
  • 1/2 bardak su

Malzemeleri, çok kalın hale gelmeyecek biçimde ekleme yaparak bir kabın içinde karıştırın. Kullanmak için, saçları evvel basmakalıp bir biçimde yıkamak için en iyisidir. Sonra, kremi uygulayın. Her gün bunu kullanmak problem yaratmaz ama fazlaya kaçmamanız önerilir.

Sıhhatli maske tarifi

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı gliserin
  • 4 yemek kaşığı Aloe Vera jeli

İlk olarak, 4 yemek kaşığı Aloe Vera jelini bir kaseye koyun ve üzerine 1 kaşık gliserin ilave edin. Azıcık kalın ama pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Karışımı, ıslak saçın tüm yüzeyine uygulayın. 15 ila 20 dakika bekletin ve bol ılık su ile durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.