Bu meyve asap sistemine iyi gelen natürel bir antidepresan!

29.01.2019
260
Bu meyve asap sistemine iyi gelen natürel bir antidepresan!

Kırmızı muzun yararları, sarı muzun papucunu dama atacak. Sarısına oranla daha fazla beta karoten ve C vitamini kapsayan kırmızı muzun bir hayli yararı mevcut. İşte daha evvel hiç dinlemediğiniz kırmızı muzun yararları…

Kırmızı muz, olağan muzdan daha minik ebatlarda, kabuğu koyu kırmızı ya da mor renklerde olan bir muz cinsidir. Bu renkli meyve Doğu Afrika, Asya, Güney Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri üreticileri tarafından ithal edilmektedir. En favorisi Orta Amerika’da üretilerek dünya çapında satılır. Olgunlaştıkça rengi daha da koyulaşır. Peki nedir bu kırmızı muzun yararları? Dr. Muammer Yıldız söyledi! İşte yanıtları…

Sarı muza göre çok daha minik ebatta. Kırmızı kabuğun yanı gizeme mor kabukları da olabiliyor.

Pembe, kremsi bir yapısı olan muzun tadı ise hafif frambuaz ve sarı muz karışımında. Ülkemizde genel olarak yetiştirilmiyor. Yalnızca hobi olarak yetiştiren rakamlı bireyler mevcut.

Kırmızı muz olağan muza oranla çok daha fazla potasyum kapsamakta. Üstelik C vitamini bakımdan son derece zengin.

Sindirim sistemini tertip eden kırmızı muz kabızlığında önüne geçiyor. Kumpaslı olarak kahvaltıda kırmızı muz harcayan 30 şahsın uyguladığı deney 1 ayda 7 kilo verdiği gözlemlenmiştir.

İçerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde bitkinliği ortadan kaldırıyor. Asap sistemine de iyi gelen muz için harcanan bölgede “natürel antidepresan” deniliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.