Bu gıdaları gece yediğimizde verimleri sabrediyor!

15.02.2019
55
Bu gıdaları gece yediğimizde verimleri sabrediyor!

Genellikle beslenme ve perhiz uzmanları akşam emin bir saatten sonra yemek yeme alışkanlığının vazgeçilmesi gerektiğini söylerler. Ancak azıcıktan vereceğimiz gıdalarda bütün tersi bir gidişat mevzubahisi olacak.

Bu gıdaları gece harcayarak hem bereketlerinden daha iyi biçimde faydalanacak hem de dümdüz bir karna sahip olabileceksiniz.

İşte gece yediğinizde verimini daha fazla göreceğiniz o besinler.

Beslenme ve perhiz uzmanları genellikle günün muhakkak saatlerinden itibaren yemek yeme alışkanlığının vazgeçilmesi gerektiğini söylerler. Ancak azıcıktan söyleyeceğimiz besinler gece harcandığında sıhhatimize muhtelif faydalar sağlıyor.

Üstelik bu besinler gece harcadığınızda dümdüz bir karna sahip olmanıza dayanakçı oluyor.

KARPUZ

Karpuzlar içi lif ve su dolu en ehemmiyetli yiyeceklerden birisidir. Uyumadan evvel karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının yanında, bu gıda maddesi, bedeninizde fazla ölçüde bulunan akışkanların giderilmesi için lüzumlu olan bir mineraldir.

Ayrıca karpuz, bağışıklık sisteminizle yakından alakası olan ve bunun yanı gizeme iltihaplanma ile çaba eden C vitamini bakımından zengin bir maddedir.

DOMATES

Domatesi çoğu insan hoşlanır ve bir ölçü protein ile bu yiyeceği birleştirirseniz şayet sıhhatli bir akşam yemeği için muazzam bir alternatif elde etmiş olursunuz.

Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur. Birçok sebepten dolayı kilo vermemize dayanakçı olurlar: domates, iltihaplanma ve akışkan yakalanması ile çaba eder.

ZEYTİNYAĞI

Sızma zeytinyağında bulunan oleik asit gibi yağ asitleri bedeninizde özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve ufalanması güç olan yağların ufalanmasına dayanakçı olur.

Gece uyumadan evvel meşrubatınız bir kaşık zeytinyağı ile karın yağlarının erimesini sağlamanın muhtemel olduğu söyleniyor.

ENGİNAR

Karaciğer sıhhatine iyi gelen enginar , akşam yemeği için muhteşem bir alternatif olacaktır.

Sonuçta varsayım edebileceğiniz gibi bu uzvunuz gece süresince bedeninizde detoks tesiri sağlar.

KUŞKONMAZ

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun, fark etmez. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz zira tüm bunlar sizin sıhhatiniz için iyi olacaktır.

Kuşkonmaz, vitaminlerle A, B kompleksi, C ve E vitaminleri, aynı zamanda çinko ve potasyum gibi mineraller ile doludur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.