Bu besinin aklı geliştirdiği ispatlandı! İşte fantastik yiyecek…

21.03.2019
222
Bu besinin aklı geliştirdiği ispatlandı! İşte fantastik yiyecek…

Sıhhatimiz için en ehemmiyetli gıdalardan biri olan iyotun bereketlerine inanamayacaksınız. Aklımız ve boyumuz üzerinde ciddi tesirleri bulunan iyotun bereketleri saymakla bitmiyor. İyot noksanlığı ise sıhhatimizde negatif tesirler yaratıyor.Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot noksanlığı sürüklüyor. Tıp Uzmanı Dr. Ali Fuat Aytekin iyot hakkında ehemmiyetli söylemelerde bulundu.Peki en ehemmiyetli gıdalardan biri olan iyotun bereketleri nelerdir? İyot noksanlığı vaziyetinde bedenimizde neler olur? İşte aklımıza tesiri eden bir yiyecek olan iyota dair her şey…

DÜNYA’DA TAKRİBÎ ÜÇ MİLYAR İNSAN

Bedenimiz tarafından üretilmeyen, yiyecek yolu ile temin ettiğimiz iyotun yetersizliğinde bir hayli hastalığın oluşmasının yanı sıra zekâ geriliği ve yenidoğan bebeklerde vefat tehlikesini de çoğalıyor. Dünya’da takribî üç milyar insanın iyot noksanlığı sürüklediğini belirten Tıp Uzmanı Dr. Ali Fuat Aytekin,” İyot gerçeğinde bir ilaçtır. Onsuz yaşanmaz. Boy uzatır, zekâ geliştirir, kansere tutulmamak için en ehemmiyetli etmenlerin başında kazanç. Bir ışınım olsa ya da bomba atılsa sizi gözetecek olan tek madde iyottur” dedi.

BEDENİMİZ İÇİN…

Troid bezinden hormon salgılanması için çok ehemmiyetli bir madde olan iyotun günlük alınması gereken ölçüyü toplu iğne başı kadar. Bedenimiz için bu kadar lüzumlu olan mineralin hamilelikte iki kat daha fazla daha gereksinim dinlendiğine dikkat sürükleyen Dr. Aytekin, “Tiroid bezi beynin emir eridir.

ZEKÂ SEVİYESİNİ ARTIRIR

Anne kendi metebolizmasını ve tiroit bezini ayarlarken bebeğin de tiroit bezi çalışmaya başlar. Çocuğun boyunun uzaması ona bağlıdır. Tiroit beziniz ne kadar iyi çalışırsa sihrime hormonunuz da o denli iyi çalışıyor demektir. Aynı zamanda iyot çocukta zekâ seviyesini artıran en ehemmiyetli etmenlerdendir. İyotun çocuktaki zekâ seviyesini yüzde 11,5 oranında artırdığı bilimsel olarak ispatlandı” dedi.

JAPONLAR BOYUNU İYOTLA UZATTI

Sağlıklı hayat formulünde iyotun çok ehemmiyetli yeri olduğunu vurgulayan Dr. Aytekin laflarını şöyle sürdürdü: ”İyot hep göz arkasını edilen bir madde. Japonlar iyotu keşfetti; milletinin boyunu uzattı. İyot’a neden gereksinimimiz var; ya da iyotsuz yaşanır mı? İyotsuz yaşanmaz. İyot bir hayli kanser cinsinin önlenmesinde bir numara ilaçtır, bir numaralı maddedir.

İyot tiroit bezini çok iyi çalıştırır, prostat ve meme kanserini maniler. Mental berraklıgı sağlar. Başka Bir Deyişle zekâ seviyesinin daha yüksek olmasını sağlar. Ama artık topraklarımızda iyot bitti. İnsanlar deniz kenarında yaşıyoruz iyot alıyoruz diye düşünüyorlar; bu tamamen yanlış. Deniz kenarında yaşayıp iyot buğusunu koklayabilmek ve alabilmek için o bölgenin içerisinde petrol havzalarının olması gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.