Boyun Ağrısından Kurtulabileceğiniz Kendiniz Yapabileceğiniz 4 Masaj Teknikleri

14.09.2019
440
Boyun Ağrısından Kurtulabileceğiniz Kendiniz Yapabileceğiniz 4 Masaj Teknikleri

Daha önce hiç boyun ağrısı geçirdiyseniz, nasıl hissettiğini bilirsiniz: bir dakika iyisiniz ve bir dakika sonra yıldızları görmeye başlıyorsunuz ve başınızı bile hareket ettiremiyorsunuz. Görünüşe göre hiçbir şey sizi bu işkenceden kurtaramaz, ama iyi bir masaj yapar ve siz de dünyaya bir tane almanızı sağlarsınız. Size bu rahatlamayı verecek yakınınız yoksa, üzülmeyin – kendiniz yapabilirsiniz! Ve bunun en iyi yanı sadece ellerine ve havluya ihtiyacın olacak.

1. Havlu masajı

Bir havlu masajı, boynunuzun sıkı kaslarını açmanıza ve hareketliliğinizi geri getirmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda, bir havlu yumuşaktır ve boynunuza çok fazla baskı uygulayıp zarar vermenize izin vermez.

  • Havluyu boynunun arkasına koy. Havlunun sol ucunu sağ elinizle alın ve göğsünüz boyunca aşağı doğru çekin. Havlunun sağ ucunu sol elinizle alın ve alnınız boyunca yukarı ve sola doğru çekin, böylece yukarıdaki resimde gösterildiği gibi havlunun ardından başınız sola döner. Başınızı sola döndürerek ve basıncı serbest bırakarak birkaç hareket yapın. Diğer tarafta tekrar edin. Havluyu çok fazla zorlamadığınızdan ve keskin hareketler yapmadığınızdan emin olun. Ayrıntılı talimatlar için bu videoya bakın .
  • Havluyu boynunun arkasına koy. Boynunuza hafif bir baskı uygulayarak, havluyu iki elinizle öne doğru çekin . Başınızı yavaşça sola çevirin ve bu pozisyonu birkaç saniye basılı tutun. Başınızı yavaşça sağa çevirin ve bu pozisyonu birkaç saniye basılı tutun. Dönüşleri bu videoda gösterildiği gibi yaparken havluyu ileri doğru çekmeye devam edin . Havluyu çok fazla zorlamadığınızdan ve keskin hareketler yapmadığınızdan emin olun .

2. boyun kas masajı sırt

  • Put yukarıdaki resimde gösterildiği gibi sol kulağının arkasında bulunur boyun kası üzerinde Sol elinizi. Yumuşak parmaklarla bölgeye hafif bir baskı uygulayın . Basıncı uygularken başınızı yavaşça sağa çevirin. Parmaklarınızın hareket etmediğinden ve sadece hareket eden başınızın olduğundan emin olun. Diğer tarafta tekrar edin. Ayrıntılı talimatlar için bu videoya bakın . Rahatlama hissedene kadar döngüsü birkaç kez tekrarlayın.
  • Parmaklarınızla, kan akışını artırmak ve gerginliği serbest bırakmak için aynı bölgeye hafif dairesel hareketlerle masaj yapın . Ayrıntılı talimatlar için bu videoya bakın .

3. yan kas sıkma

Arkanıza yaslanın. Avuçlarını boynunun yanlarına koy . Başınızı biraz geriye çevirin ve yavaşça sola doğru bırakın. Boynunuzun sol arka kaslarını sıkın , ancak kendilerini iyi hissetmelerini sağlayın . O zaman kafanın yavaşça sağa düşmesine izin ver. Şimdi boynunuzun sağ arka kaslarını sıkın . Boynunuzun dibinde başlayan ve yavaşça yukarı doğru hareket ederek sağ ve sol yan kasları sıkmaya devam edin. Ayrıntılı talimatlar için bu videoya bakın .

4. Suboksipital kas masajı

Sıkı ve kilitli Suboksipital kasları olabilir hatta bulantı baş ağrısı, baş dönmesi meydana getirmek ve. Bu kasları serbest bırakmak için yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, kranyumun kemiğinin altındaki yumuşak bölgeyi hissedin . Her iki elinizle, boynunuzun sağ ve sol taraflarındaki suboksipital kaslara hafif bir baskı uygulayın. Lean geri başını ve ve parmaklarınızla yukarı basınç uygulayarak devam edin.

Yavaşça getirmek göğsüne çenenizi ve, sen kafanı düşürmek dışa parmaklarınızı hareket ettikçe, sağ ve birbirinden sol ellerini getiren ve basınç uygulayarak devam edin. Göreviniz suboksipital kasları ayırmak ve “açmak” ve sıkılığını azaltmaktır. Çevrimi birkaç kez tekrarlayın ve bu kendi kendine masaj yaparken acı hissetmediğinizden emin olun . Ayrıntılı talimatlar için bu videoya bakın .

Bonus: İleri ve yan uzanmalar

Ayakta durun veya sırtınıza yaslanın. Çenenizi göğsünüzden aşağı doğru çekin , boynunuzu arkadan hafifçe gerinene kadar başınızı öne doğru eğin. Konumu birkaç saniye basılı tutun ve başınızı yukarı kaldırın. Sen edebilirsiniz eklemek basıncının biraz tarafından streç artırmak nazikçe yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, ellerinle başını aşağı çekerek.

Sırtınıza dik durun veya oturun ve omuzlarınızı gevşetin. Yavaşça düşürmek Boynunun sağ tarafında hoş streç hissedene kadar sol omuz sol kulağını. Make emin zıt omuz aşağıda. Konumu birkaç saniye basılı tutun ve başınızı yukarı kaldırın. Diğer tarafta tekrar edin.

Biraz daha fazla baskı ve eğer daha streç hissedebilirsiniz kapmak elinizle başınızı hafifçe tarafına başını çekin.

Acı ve rahatsızlığa neden olabileceğinden , boynunuzu fazla germeyindiğinizden emin olun .

Size anlattığımız, kendi kendine masaj ve germe teknikleri birçok insanda etkili olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, kendi kendine masajın ve diğer tedavilerin ağrıyı hafifletmenize ya da ağrının zamanla daha da kötüleşmesine yardımcı olduğunu düşünmüyorsanız, bir doktora gidip profesyonel tıbbi tedavi istemek daha iyidir .

Hiç boyun ağrısından acı çektin mi? Hangi çareler ondan kurtulmanıza yardımcı oldu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.