Bilim insanları açıkladı! Dünyanın en yararlı besin…

16.04.2019
86
Bilim insanları açıkladı! Dünyanın en yararlı besin…

Yiyecekler bedenimiz üzerinde bir hayli verim sağlar. En son yapılan araştırmalara göre bilim insanları dünyanın en besleyici ve faydalı gıdasını seçti.Hem sıhhatli hem de kilo vermenizi sağlayan bademin, günlük yiyecek ihtiyaçlarınızı karşıladığı sonuçlandı. İşte bademin dünyanın en iyi yiyecek olmasının 5 sebebi ve bademin fantastik faydaları…

DÜNYANIN EN İYİ GIDAYI

Bilim insanlarının yakın bir zamanda yaptığı araştırmalar neticesinde dünyanın en iyi yiyeceklerine belirlediler. Muhtemel olduğunca en az rakamda besinleri kullanarak ve günlük yiyecek ihtiyaçlarını yüksek seviyede karşılayacak muhtelif besinleri gruplandırdılar. Bunun neticesinde badem, azami yiyecek içeriği ve dünyanın en iyi gıdayı seçildi. İşte bademin dünyanın en iyi yiyecek olmasının 5 sebebi…

KONSANTRE BİR BESİNDİR

Bir avuç badem 163 kaloridir ve içerisinde zeytinyağında bulunan sıhhatli doymamış yağlar vardır. 3.4 gramında omega 3’ler gibi çoklu doymamış yağ, 6 gram protein ve 3,5 gram lif bulunur. Bu bakımdan kalp sıhhati ve kolesterol ile birebir gayret eden bir yiyecek kaynağıdır.

ANTİOKSİDANLARLA DOLUDUR

Her bir bademin içerisinde fazla ölçüde antioksidan bulunur, özellikle ham badem harcamanız bedeniniz için çok faydalıdır. Uzmanlar, ham badem harcamanın günümüzde yaşadığımız fazla stresi eksilttiği istikametinde neticelere varmıştır. Antioksidanlar, bedenimizde LDL kötü kolesterolün iltihaplanması gibi gidişatlarla gayret ederler. Bademin bu mevzuda oldukça büyük rol oynadığı görülmüştür.

YÜKSEK ÖLÇÜDE MAGNEZYUM İÇERİR

Bir avuç badem, günlük magnezyum gereksiniminizin %20’sini karşılar. Özellikle magnezyum noksanlığını badem harcayarak kapatabilirsiniz.

KİLO KAYBI İÇİN MÜTHİŞ BİR BESİNDİR

Dünyanın en iyi gıdayı olarak seçilen bademin, kilo vermeye de takviyeci olduğu gösterilmiştir. Her ne kadar yüksek kalorili ve yüksek yağlı bir yiyecek olarak gözükse de oldukça doyurucudur. Özellikle işlenmiş karbonhidratların yerine badem harcamanız, size düşük kalori olarak dönecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.