Ağzınızın İçine Bakın Kanser Belirtisiymiş

03.06.2019
3.355
Ağzınızın İçine Bakın Kanser Belirtisiymiş

Dil kanserinin ne olduğunu ne gibi belirtiler verdiğini çoğunuz bilmiyor olabilirsiniz. Ancak dil kanseri son zamanlarda çok fazla çoğalmaya başlayan kanser türleri arasına girmeye başladı. Peki nedir bu dil kanseri, nasıl belirtiler verir diyorsanız işte dil kanserinin en sinsi belirtileri…

DİL KANSERİ

Teknik olarak oral veya orofaringeal kanser olarak bilinen dil kanseri, en yaygın kanserlerden biridir. Bu nedenle dil kanseri semptomlarını bilmenin çok önemli olması kadar, erken tedavi etmek de çok önemlidir.

Yapılan araştırmalar sonucunda dil kanserinin erkeklerde daha fazla görüldüğü ortaya çıkmıştır. Dil kanseri çok sinsi seyirli bir hastalıktır ve tehlikeli hale gelmesi uzun yıllar sürmektedir. Bu nedenden dolayı en erken evrede tanımak oldukça önemlidir.

İşte dil kanserinin en sinsi ve erken belirtileri…

BOĞAZ AĞRISI

Dil kanserinin belirtisi sadece dil üzerinde meydana gelmez. Boğaz kısmında meydana gelen geçmeyen şişlik ve yutkunurken meydana gelen yanma hissi dil kanserine işaret ediyor olabilir. Ağrı yoğunluğuna ve süresine dikkat edin. Bir haftadan uzun sürerse ve dilinizdeki lekeler gibi başka semptomlar da görürseniz, muhakkak bir doktora görünmelisiniz.

İLAÇ TEDAVİSİNE CEVAP VERMEYEN UÇUK VE YARALAR

Ağız çevresinde ve ağzın iç kısmına yayılan yaralar çoğu zaman önemsenmez. Ancak bu yaraları görmezden gelmemek gerekmektedir. Eğer ağız dışında ve iç kısmında sürekli olarak yaralar meydana geliyorsa ve ilaç tedavisine de cevap alamıyorsanız bir doktora görünmenizde fayda var.

AĞIZDA KÖTÜ KOKU

Ağzınızda kanlı bir tat almaya başladıysanız ve birçok ürün kullanmanıza rağmen ağız kokusunu geçiremiyorsanız uzman bir hekime görünmeniz gerekebilir.

YORUMLAR

 1. Asli dedi ki:

  Benim agzimda aft oluyor zaman zaman tehlikesi varmi
  Tesekür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Çok Sık Oluşuyorsa Doktora Başvurun Derim.. Önemli Bir tehlikesi olmayabilir ama Siz yinede doktora başvurun..

   1. mustafa dedi ki:

    iyi günler Ağız kokusu için hangi bölüme gitmemiz gerekli

    1. Admin dedi ki:

     Doğal Tedaviler bölümünde veya Ne İyi Gelir Bölümünden bulabilirsiniz..

  2. Hatice dedi ki:

   Vitamin eksikliğinden oluyor eczanede kahverengi küçük bir cam şişede fırçalı bir ilaç var o iyi geliyor e tabi bide vitamin desteği kızım dada ççıkmıştı