Zeytinyağının İnanılmaz Zayıflatma Sırrı Ortaya Çıktı

24.08.2020
3.095
Zeytinyağının İnanılmaz Zayıflatma Sırrı Ortaya Çıktı

Zeytinyağı tüketmenin en bilinen faydalarından bazıları, iltihabı azaltma, kalp sağlığını destekleme ve kan basıncını düşürme yeteneğidir. Hatta potansiyel anti-kanser etkiler gösterebilir ve beyin sağlığını koruyabilir. Peki zeytinyağı kilo vermeye yardımcı olur mu? İşte detaylar…

Zeytinyağı iyi bir tekli doymamış yağ asidi ve orta zincirli trigliserit kaynağıdır ve bu iki bileşenin her ikisi de kilo verme konusunda metabolizmaya yardımcı olur.

Meyve, sebze, kepekli tahıllar, patates, baklagiller, fındık ve tohumların yüksek tüketimi ile karakterize edilen Akdeniz Diyeti, aynı zamanda zeytinyağ kullanımını da teşvik eder. Diyet genellikle balıkları içermekle birlikte, ana yağ kaynağı zeytinyağıdır ve kırmızı et ve tatlıları da sınırlar.

Araştırmalar, sağlıklı kilo takibi söz konusu olduğunda doymamış yağ asitlerinin doymuş yağlardan daha faydalı olabileceğini kabul etmektedir. Tekli doymamış yağlar açısından zengin diyetlerin, hayvan çalışmalarında kilo alımını ve yağ birikmesini önlediği gösterilmiştir. Bazı insanlar zeytinyağı masajlarının kilo kaybını desteklemeye yardımcı olabileceğini iddia etseler de, bu fikri destekleyen hiçbir araştırma yoktur.

1 yemek kaşığı (15 ml) zeytinyağında 119 kalori ve 13.5 gram yağ vardır. Bu, kalori kısıtlı bir diyete hızlı bir şekilde katkıda bulunarak kilo alımını teşvik edebilir.

Bu neden ile zeytinyağı temelli diyetlerde bile zeytinyağını sınırlı miktarlarda tüketmek önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.