Yüzünüzün Tekrar Genç Görünmesini Sağlayacak 10 Etkili Yöntem

13.06.2019
410
Yüzünüzün Tekrar Genç Görünmesini Sağlayacak 10 Etkili Yöntem

Buruşukluklar ve göz altı torbaları, ihtiyarlamanın, kötü cilt bakımının ve sıhhatsiz yaşamanın en yaygın belirtileridir.

Yaşlanmayı tersine çevirmek tabii ki muhtemel değildir ancak azıcık dikkat göstererek en azından suratımızdaki buruşuklukların ve göz altı torbalarının ortaya çıkmasını erteleyebiliriz.

Piyasada çok rakamda buruşukluk giderme kremleri, serumlar ve öbür kozmetik mahsuller mevcut olduğu gibi, buruşukluklardan kurtulmanın daha basit, ucuz ve natürel yolları da bulunmaktadır. Bu yollarla beraber sıhhatli bir hayat stili özümsemenin ve sigarayı vazgeçmenin tesiri de çok yüksek olacaktır.

Şifalı Tarifler olarak buruşukluk ve göz altı torbaları gibi ihtiyarlama bulgularını natürel yollarla rehabilitasyon edebileceğiniz usulleri sizler için derledik.

Buruşuklukları Giderme

Ciltteki buruşuklukların ortaya çıkmasının ana nedeni ihtiyarlama olmakla beraber, kesintisiz kullanılan surat ifadeleri, güneşin verdiği zarar, sigara ve susuz kalmak, buruşuklukların öbür nedenleri arasında gösterilebilir. Buruşuklukları oluşması natürel bir süreç olduğu için durdurmanın rastgele bir yolu yoktur. Ancak sıhhatli bir hayat stili sürerek ve bazı natürel rehabilitasyon usullerini kullanarak buruşuklukların oluşması ertelenebilir veya kamufle edilebilir.

Yumurta Beyazı

Bir kaç yumurta beyazını alın ve bir kasenin içinde çırparak köpürtün. Sonra suratınızın her tarafına sürün ve en az 15 dakika süresince kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile suratınızı durulayın. Yumurta beyazının içinde bulunan A ve B vitaminleri buruşuklukların oluşmasını yavaşlatacaktır.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı cildinizi yumuşak ve elastik meblağ. Uyumadan evvel suratınıza bir kaç damla zeytin yağı ile masaj yapın ve sonra yumuşak bir havlu ile suratınızı durulayın. Sabah daha sıhhatli bir cilde sahip olarak uyanacaksınız.

Limon Suyu

Uyumadan evvel bir limonu ortadan ikiye ufalayarak suratınızın ince çizgilerine ve buruşukluklara sürerek masaj yapın. Limon, asidik özelliği sayesinde buruşuklukların görünmesini maniler ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.

Meyve ve Sebzeler

Taze meyve ve sebzeler A ve D vitaminleri bakımından çok zenginlerdir. Cildinizdeki parlaklığı daha önceki haline getirmede ve daha genç görünmenizde olukça tesirlidirler. Sıhhatiniz için kumpaslı olarak taze meyve ve sebze yemeyi unutmayın.

Göz Altı Torbalarını Giderme

Göz altı torbaları sizi yaşlı ve bitkin gösterir. Göz altı torbalarının yaradılışı daha çok ihtiyarlama ile ilgili olsa da, fazla bitkinlik ve kumpassız uyku suratından da oluşabilirler.

Çay Poşetleri

Çay, kapsadığı natürel mineraller nedeniyle uzun senelerdir cilt hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. Özellikle göz kapağı kabarmasının ve göz çapaklanmasının rehabilitasyonunda çok tesirlidir. 2 adet çay poşetini ılık suya daldırın, bir kaç dakika bekletin ve sonra gözlerinizin üzerine koyarak 5 dakika süresince bekletin.

Avokado

Bitkinlik genellikle gözlerin altında siyah halkaların oluşmasına yol açar ve sizi daha yaşlı gösterir. Bu siyah halkaları yok etmek için; olgun bir avokadoyu dilimleyin ve gözlerinizin altına yerleştirerek bir kaç dakika bekletin. Ya da avokadoyu badem ve süt ile karıştırarak macun kıvamına getirip göz altlarınıza sürebilirsiniz.

Salatalık

Şayet gözleriniz kırmızı ve şişkin ise, uzanarak 2 dilim soğuk salatalığı gözlerinize yerleştirin ve bu biçimde yarım saat bekleyin.

Çay Kaşığı

2 metal çay kaşığını 10-15 dakika süresince buzdolabında bekletin. Soğuduktan sonra gözleriniz kapatarak kaşıkları göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 45-50 saniye süresince bekleyin.

Ağız Etrafındaki Buruşuklukları Giderme

İhtiyarlamanın ilk işaretleri genellikle şunlardır: nazolabial kıvrımlar, göz buruşuklukları ve gülme çizgileri. Şayet sigara kullanıyorsanız bu buruşuklukların oluşması süratlenebilir. Şayet bu buruşuklukların oluşmasını istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey; sigarayı vazgeçmek. Daha sonra alttaki natürel rehabilitasyon usullerini uygulayarak yağız etrafında ihtiyarlamaya bağlı olarak oluşabilecek buruşuklukları erteleyebilirsiniz.

Salatalık ve Yumurta Beyazı

Yarım salatalığı alın, atayarak ufak parçalara ufalan. Bu parçaları mikserden geçirerek posa haline getirin ve süzgeçten geçirerek suyunu süzün. Bir yumurtanın beyazını bu suya ilave edin ve karıştırın. Bu karışımı suratınıza, özellikle ağız etrafına sürün. 15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra suratınızı su ile durulayın.

Lahana Turşusu Sauerkraut

Lahana turşusu A vitamini suratından çok zengindir. Lahana turşusunu buruşukluklarınızın üzerine sürerek 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Dilerseniz lahana turşusunu yiyerek de buruşuklukların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Sizin de genç gözükmek için bildiğiniz usuller varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.