Yüzünüzdeki Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Neler Söylüyor

25.11.2019
2.270
Yüzünüzdeki Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Neler Söylüyor

Kırışıklıkları sevmediğimiz sürece, yaşlanmanın doğal bir parçası. Onlar yavaşça ama kaçınılmaz olarak yaşlandıkça bir işaret. Ancak, yaş göstermekten başka, her kırışıklığın kendine özgü bir anlamı vardır ve vücudumuz ve sağlığımız hakkında çok etkileyici ayrıntılar ortaya çıkarır.

1. Yatay alın çizgileri

Alnınızda görünen yatay çizgiler “Endişe Çizgileri” olarak adlandırılır ve tam da öyle. Bu çizgilerin alnınızda bulunması temel olarak günlük olarak büyük miktarda strese maruz kaldığınızı ve buna bağlı kaldığınızı gösteren bir göstergedir ve özellikle vurgulanıyorlarsa, yavaşlamanız ve daha sık gevşemeniz gerektiği anlamına gelir.

Ek olarak, bu çizgiler aynı zamanda daha büyük miktarlarda şeker tüketebileceğinizin ve su tüketmediğinizin bir işareti olabilir . Bu nedenle, bu satırlara sahipseniz, diyetinizin kalitesini ele almak ve rahatlatıcı bulduğunuz bir hobiyi almak isteyebilirsiniz.

2. Sol kaş çizgileri

Yüzünüzdeki sol kaş çizgilerinin dalağınızla doğrudan bir ilişkisi var . Sol kaşınızın yakınındaki çizgilerin kısa bir süre içinde giderek daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, dalağınızın yanlış çalıştığının ve muhtemelen zarar görebileceğinin bir işareti olabilir. Bu durumda, bir tıbbi uzmana danışmaktan çekinmeyin.

Ayrıca, dalak bazı tatlı yiyeceklerle uyarılır ve güçlendirilir, ancak dalağa zarar verebileceğinden aldığınız şeker miktarı konusunda dikkatli olun. Kurutulmuş meyve tüketmek bu organı güçlendirmek için harika bir yoldur.

3. Sağ kaş hatları

Sağ kaşınızın yakınındaki çizgiler vücudunuzdaki toksisite seviyesinin bir göstergesidir. Karaciğer ciltle, özellikle de sağ kaşınızın yakınında görünen çizgilerle güçlü bir şekilde bağlanır. Bu nedenle, bu dikey çizgiler normalden daha belirgin görünürse, karaciğer dengesizliğinin bir işareti olabilir .

Bunu düzeltmek için yeşil sebzeleri ve yeşil yapraklı sebzeleri içeren organik bir diyete geçin ve sağlıklı miktarda berrak protein tüketin. Aynı zamanda, kahve, baharatlı yiyecekler ve tuz alımınızı azaltmayı deneyin.

4. Burun köprüsü hattı

Burnunuzun köprüsünde bir çizginin olması alerjileriniz olduğu anlamına gelebilir, ancak aşırı endişe ve strese de işaret edebilir. Ayrıca, burun köprüsü çizgileri de aşk hayatınıza, özellikle de libidolarınıza bağlıdır.

Daha fazla vurgulanmış burun köprüsü çizgisine sahip olmak, normalden daha düşük cinsel cinsel dürtü yaşayabileceğinizi gösterebilir. Aşk hayatınıza heyecan vermek burun köprüsü çizgilerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

5. Karga ayakları

Karga ayakları , gözlerinizin kenarlarından yayılan çizgilere karşılık gelir . Öne çıkan karga ayaklarınız varsa, bu, tüm yüzünüze gülümsemeniz anlamına gelebilir, bu nedenle yüzünüzü bu çizgileri oluşturacak şekilde hareket ettirirsiniz. Ancak, aynı zamanda görme duyunuzla ilgili sorun yaşadığınız ve daha iyi görmek için sık sık şüphe ettiğiniz anlamına da gelebilir.

Ayrıca, karga ayakları karaciğer, böbrekler ve mide gibi organlarla bağlanır. Gözlerinin kenarlarındaki bu çizgilerin çok daha belirgin olduğunu fark edersen, diyetine daha iyi bakman gerektiği anlamına gelebilir.

6. Göz altı halkaları veya torbaları

Gözünüzün altındaki halkalar veya çoğu kişinin dediği gibi çantalar, yeterince uyuyamadığımızda meydana gelen doğal bir olgudur. Torba denir, çünkü gözleri sarkarlar ve gözümüzün altında gerçek torbalar varmış gibi görünürler. Ancak, göz altı halkaları da diğer sağlık koşullarının bir göstergesidir.

Gözlerinin altında düzenli olarak çantaların olması, çok fazla uyumanıza rağmen, zayıf böbrekler ve zayıf kan dolaşımı belirtileri olabilir. Bu durumda, dolaşımınızı iyileştirmek için yoga veya hafif koşu gibi egzersizleri deneyin.

7. Yanaklarda Renk değişikliği

Yanaklardaki hassas alanlar, akciğer problemleri gibi belirli sağlık sorunlarını gösterir. Yanaklarda belli bir renk değişikliği olduğunu fark ederseniz , o zaman akciğer problemleri yaşıyor olabilirsiniz ve nefes almakta zorlanıyorsanız hemen tıbbi yardım almalısınız.

Yanaklarda hassasiyet, ayrıca sindirim problemleriyle de bağlantılıdır. Bu durumda, diyetinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz. Hem sindirimi hem de akciğer sağlığını iyileştiren bir diğer sağlıklı egzersiz, şiddetle tavsiye edilen koşudur.

8. Kırmızı uçlu burun

Kışın kırmızı uçlu bir burun olması yaygın olsa da, diğer normal şartlarda burnunuzun kırmızımsı olduğunu fark ederseniz, bunun dolaşımınız veya kalbinle bir ilgisi olabilir. Burun kalbe bağlıdır ve kan basıncınızla ilgili belirli problemleri gösterebilir .

Bu durumla ev ilaçları almanızı tavsiye etmiyoruz, bu nedenle kan basıncınızdaki dengesizliği fark etmeye devam ederseniz yapılacak en iyi şey doktorunuzu ziyaret etmektir. Ciddi bir şey değilse, kırmızı bir burun kahveyi ve baharatlı yiyecekleri kesmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Ek olarak, avokadolar gibi yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler sağlığınızı artırmak ve kan basıncınızı düzenlemek için harika bir yoldur.

9. Ağız hatları

Ağız tarafında görünen çizgiler kolona bağlanır. Bu çizgilerin kısa bir süre içinde daha belirgin olduğunu fark ederseniz, vücudunuz size kolonunuzun olması gerektiği kadar sağlıklı olmadığının sinyalini verebilir .

Neyse ki, kolon vücudun canlandırılması ve uç şeklini alması kolay bir parçası. Bol miktarda sıvı içmek, D vitamini bakımından zengin besinler yemek ve düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı bir kolon sağlamanın en iyi yollarından bazılarıdır.

10. Gülme çizgileri

Sürekli gülen bir insansanız ve bunu yaptığınızda tüm yüzünüzle yapıyorsanız, o zaman şansınız zaten yüzünüzde görünen bazı gülme çizgileri vardır . Gülmenin neden olduğu tekrarlayan hareketler bir kalıp oluşturur ve zamanla derin gülme çizgileri halinde gelişmesi muhtemeldir. Gülerek yaratılan bu çizgilerle ilgili yapacak pek bir şey yok, çünkü onlar gerçek sizin bir göstergesidir.

Bu çizgileri kim olduğunuzu temsil eden bir şey olarak kabul etmek sağlıklı olsa da, kahkaha çizgilerinin yayılmaya başladığını ve kısa bir süre içinde derinleştiğini fark ederseniz, pankreasınızın zayıfladığının bir işareti olabilir. Diyetinize yaban mersini, üzüm ve sarımsak gibi sağlıklı yiyecekler eklemek sağlıklı bir pankreas sürdürmenize yardımcı olabilir.

11. Üst dudağındaki çizgiler

Üst dudağınızda derin dikey çizgiler oluşması sigara içenler arasında düzenli bir durumdur. Dudaklar daha az şişirilip yaşlandıkça daha da sönük olsa da, dikey dudak çizgilerinin temel nedeni sigara içmek ve aşırı güneşe maruz kalmaktır . Kamıştan içmek gibi tekrarlayan hareketler de bu çizgilerin ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

Bununla birlikte, dudak kırışıklıkları dalakla da ilişkilidir ve zayıf bir dalağı gösterebilir. Diyetinizi havuç ve şalgam gibi çeşitli sebzelerle geliştirmek dalağınızın sağlığına yardımcı olabilir.

12. Dudaklarında beliren lekeler

Dudaklarınızda beyaz çarpma gibi görünen noktalar dolaşımın kötü olduğunu gösteriyor olabilir. Sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturmasalar da, bu noktalar kolonla ilgili problemleri de işaret ediyor olabilir. Dolaşımınızı iyileştirmek için hafif ve sık sık koşu yapmak veya yoga yapmak gibi fiziksel aktivitelerle uğraşmayı düşünmelisiniz.

Kolon sağlığını korumak için diyetinize lif açısından zengin besinler eklemeyi deneyin. Ağrı veya kanama gibi daha ciddi semptomlar yaşıyorsanız , tıbbi bir profesyonel görmekten çekinmeyin.

13. Boyun çizgileri

Boyun çizgileri doğal bir olgudur ve biz yaşlandıkça daha belirgin hale gelir. Fazla kilolu olmalarının bir sonucu olabilirler ve ayrıca tiroid beziyle ilgili sağlık sorunlarına işaret edebilirler. Boyun çizgileri tiroid bezine bağlıdır ve bir şeylerin yanlış olduğunu gösterebilir .

Tiroid bezi sağlığı, çinko hapları alarak ve diyetinizde glüten alımını azaltarak iyileştirilebilir. Bununla birlikte, tiroid bezinin durumu zamanla kötüleşiyorsa, tıbbi yardım istemek en iyisidir.

14. Alt dudağınızın altındaki çizgiler

Hemen dudağın altında ve çenenin hemen üstünde oluşturulan çizgiler negatif enerji topladığınız anlamına gelir. Negatif enerjiye bağlı kalmak, genel sağlığınız için kötüdür ve bu, alt dudağın altına yansıtılabilir.

Alt dudağınızın altındaki bu çizginin daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, rahatlamak için biraz zaman ayırdığınızdan ve barındırdığınız olumsuz hisleri bıraktığınızdan emin olun.

15. Tanınmış tapınak damarları

Alnın kenarları boyunca uzanan belirgin tapınak damarları yüksek tansiyonun bir göstergesidir . Bu, çok fazla strese maruz kaldığınız anlamına gelebilir. Neyse ki, yoga yaparak ya da yürüyüşe çıkarak tansiyonunuzu kolayca düşürebilirsiniz.

Ayrıca, muz yemek, tuz tüketimini azaltmayı içerdiğinden kan basıncını düşürmenin doğal bir yoludur. Ayrıca, daha düzenli bir tansiyonu korumanın bir yolu olarak daha düzenli egzersiz yapmalısınız. Bununla birlikte, eğer bu damarlar devam ederse, tıbbi bir uzmana danışmalısınız.

Kırışıklıklar hakkındaki düşüncelerin neler? Kırışıklıklara dikkat ederek sağlığımız hakkında daha fazla şey öğrenebileceğimizi düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.