Yüzümüzdeki Kırışıklıklardan İlginç Masaj Yöntemi Sayesinde Kurtulabiliriz

09.01.2020
28.636
Yüzümüzdeki Kırışıklıklardan İlginç Masaj Yöntemi Sayesinde Kurtulabiliriz

Kasların durumu ve boyun ve baş tendonları büyük bir rol oynar. Cildin rengini etkiler ve herhangi bir şişlik, göz kapağı sarkması, kırışıklık olup olmadığını ve genel olarak taze ve tonlu olup olmadığınızı belirler.

Epikraniyal aponevroz , insan vücudundaki kafatasının üst kısmını kaplayan yoğun bir lifli doku tabakasıdır.Kafa derisi yıllar içinde daha az hareketli hale gelir, elastikiyetini kaybeder ve kafatasına daha fazla bağlanır.Kanın mikrosirkülasyonunu yavaşlatır ve kafaya basan ve yüzü azaltan sıkı kauçuk bir şapka etkisi yaratır. Bu, sarkan göz kapaklarının ve derinin kırışıklıkların geldiği ve yüzün neden genel şeklini kaybettiği yerdir.

Kafa derisinin sağlıklı durumu, hareket halindeyken ve bu alandaki bir masajla restore edilebilir. Saç derisi ne kadar hareketli olursa, yüz o kadar genç görünür.

Bu masajla elde edilen en büyük etkiler şunlardır:

 • Saç foliküllerinin daha iyi beslenmesi ve sonuç olarak daha iyi saç büyümesi
 • Geliştirilmiş kan dolaşımı ve lenfatik drenaj
 • Kalp fonksiyonunun normalleştirilmesi
 • Baş ağrılarının yoğunluğunda azalma
 • Özellikle üst kısımda daha az yüz şişmesi
 • Yüzün doğal olarak kaldırılması
 • Kırışıklıklar daha az belirginleşir

1. yan kavrama

Saçları başın her iki tarafından köklerden tutun, kulakların üstünde bir inç tutun, kafa derisinin hareketini hissedin ve saçları hafifçe yukarı doğru çekin. Bu pozisyonu koruyun. Saçın ve cildin gerginliğini artırmak için kafayı biraz öne doğru eğin ve ellerinizle saat yönünde ve saat yönünün tersine dairesel hareketler yapın.

Süre: 30-40 saniye

2. Kulakların arkasından kavrama

Saçları kulakların arkasından her iki taraftan tutun, başın arkasına daha yakın, kafa derisinin hareketini hissedin ve saçı hafifçe yukarı doğru çekin. Bu konumu tutun ve ellerinizle saat yönünde ve saat yönünün tersine hafif dairesel hareketler yapın.

Süre: 30-40 saniye

3. Alın ve başın arkasını kavrayın

Saçları başın arkasına ve alnına (saç çizgisinde) tutun.Saçı hafifçe yukarı doğru çekin, bu pozisyonu tutun ve sonra dairesel hareketleri ellerinizle saat yönünde ve saat yönünün tersine yapın.

Süre: 30-40 saniye

4. Alından tepeye

Her iki elin parmaklarını alnına, saç çizgisine yerleştirin ve hafif presleme ve dairesel hareketlerle yukarı doğru hareket ettirin. Acı hissettiğiniz bölgelere daha fazla dikkat edin.

Süre: 30-40 saniye

5. Başın arkasında masaj

Her iki elin parmaklarını başın arkasına yerleştirin ve hafif bastırarak ve dairesel hareketler yaparak boynuna doğru hareket ettirin. Ağrı hissettiğin bölgelere ekstra dikkat et.

Süre: 30-40 saniye

6. Lenfatik drenaj

Yumruk yapın ve başınızın arkasındaki kemiklere yerleştirin. Bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapın.

Süre: 30-40 saniye

Bu masaj gün boyunca yapılabilir, ancak bunu yapmak için en iyi zaman, uyandıktan hemen sonra – oturma veya ayakta durma pozisyonunda.

Aşağıdaki mesaj bölümünde bu masaj ipuçlarını nasıl beğendiğinizi bize bildirin!

YORUMLAR

 1. Nuray dedi ki:

  Çok Etkili.. Rahatlatıcı..
  Teşekkür ediyorum 👍🏻🌸🌸