Yulaf ezmesi faydaları nelerdir? İşte yulaf ezmesi faydaları

24.04.2019
58
Yulaf ezmesi faydaları nelerdir? İşte yulaf ezmesi faydaları

Yulaf ezmesi yararlarını dinleyince çok afallayacaksınız. Özellikle sabah kahvaltılarında seçim edilen yulaf ezmesi yararları saymakla bitmiyor. Yulaf ezmesi yemek hem güne iyi başlamanızı sağlar hem de tam gün bitmeyecek bir enerji verir. Yulaf ezmesi yararları bunlarla da hudutlu kalmıyor. Peki yulaf ezmesi yararları nelerdir? İşte yulaf ezmesi yararları….

Yulaf ezmesi içinde bir dolu kıymetli protein kapsar. Özellikle kahvaltılarda harcanırsa yulaf ezmesi yararları ikiye dayanır. Peki yulaf ezmesi yararları nelerdir? İşte yulaf ezmesi yararları…

YULAF EZMESİ YARARLARI

  • Yulaf ezmesi arınıcı özelliğe sahiptir
  • Yulaf ezmesi kan şekeri seviyesini hakimiyet etmenizi sağlar
  • Yulaf ezmesi sindirimi iyileştirir
  • Yulaf ezmesi çok kıymetli proteinler kapsar
  • yulaf ezmesi anti-kanserojendir

ARINICI ÖZELLİĞE SAHİPTİR

Kapsadığı yüksek ölçüde aminoasit sayesinde karaciğerde lektin yapımını uyarır ve böylece bedeninizden zehirli maddelerin temizletilmesini yardımlar. Yulaf ezmesinin içeriğindeki lifler “bir bariyer oluşturması” sebebiyle atardamar duvarlarını arınılmasına takviyeci olur. Böylece kalp hastalıkları, kolesterol ve öbür pek çok meseleye neden olan yağ birikintilerinin önüne geçilmiş olunur.

KAN ŞEKERİ SEVİYESİNİ HAKİMİYET ETMENİZİ SAĞLAR

Bu, diyabet meseleyi olanlar için çok iyi bir haberdir. Nişasta sindirimini iyileştirmek ve özellikle yemekten sonra glisemik seviyelerini muhafaza edebilmek için yulaf ezmesini perhizinize kesinlikle ilave etmeniz önerilir.

SİNDİRİMİ İYİLEŞTİRİR

Öğle veya akşam yemeği yedikten sonra mesele yaşıyorsanız, yulaf ezmesi yemek safra kesesi asitlerini eksiltmeye takviyeci olur. Bu aynı zamanda bağırsakların çalışmasını basitleştirir ve kabızlığı önler. Yavaş emilen karbonhidratlar açısından zengin olması sebebiyle yemek hevesinin kendini daha geç göstermesini sağlar. Bu sebeple, perhiz yapmaya başlayanlar için çok iyi bir alternatiftir.

ÇOK KIYMETLİ PROTEİNLER KAPSAR

Yulaf ezmesinde sekiz adet esas aminoasit mevcuttur. Bu da onu çok önemli biyolojik kıymete sahip bir protein kaynağı yapar. Sahip olduğu bu özellik, bedeninizde yeni dokular oluşmasına takviyeci olur.

ANTİ-KANSEROJENDİR

Amerika Birleşik Devletleri’nde yulaf ezmesinin bu ülkede ve pek çok öbür ülkede çok yaygın bir hastalık olan kansere karşı gözetici bir güç olma özelliği incelenmiştir. Yulaf ezmesinin bu özelliği onun kapsadığı fitokimyasallar nebatsal kimyeviler sayesinde olasıdır. Bu sebeple, meme veya sütun kanseri tehlikesini %10’un üzerinde eksiltmek için her gün yulaf ezmesi yemenizi öneriyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.