Yemek Yedikten Hemen Sonra Uyursanız Ne Olur ?

06.09.2020
764
Yemek Yedikten Hemen Sonra Uyursanız Ne Olur ?

İnsanlar yemek yedikten hemen sonra uykulu hissetme eğilimindedir ve uyumak isterler. Ancak kaçınmanız gereken şey bu. Yemek yedikten hemen sonra uyumak hatta uzanmak gerçekten rahatsız edici sonuçlara yol açabilir. Hatta bazı semptomları tanıyabilirsiniz, ancak bunlara neden olan şeyin yemek sonrası kestirmeniz olduğunu asla fark etmediniz.

1. Mide ekşimesi yaşayabilirsiniz.

Normalde, yemeğinizi sindirirken üretilen asit midede bulunur. Sıvı akımını aşağıya doğru ittiği için yerçekiminin burada büyük yardımı vardır. Asit yatarken midede hareket eder ve sindirim sisteminin hassas kısımlarıyla temas edebilir. Bu, mide ekşimesine , göğsünüzde veya boğazınızda ağrılı bir yanma hissine neden olabilir .

2. Uyku kalitesi etkilenir.

Uykudan hemen önce büyük bir öğün yerseniz, tam sindirim süreci siz uyurken devam eder . Kötü uykunun nedeni herkes için farklı olabilir. Metabolizma aşamasında zihninizin daha aktif olması, daha az derin uyumanıza neden olabilir. Diğer bir neden, mide ekşimesi semptomları nedeniyle uyanık kalmanız olabilir. Aynı zamanda ne tür yiyecek aldığınıza ve ne kadar yediğinize de bağlıdır .

3. Canlı rüyalar veya kabuslar daha yaygın hale gelir.

Ve sonra o kötü rüyalar var. Ve daha önce de belirtildiği gibi, metabolizmanızın tetiklenmesi beyninizin daha aktif hale gelmesine neden olur. En çok rüya görmenin gerçekleştiği zaman olan sözde hızlı göz hareketi (REM) uykusuna girersiniz. Yani gerçekten canlı ve hatta ürkütücü rüyalar gördüğünüzü fark ederseniz, şekerleme zamanına bu kadar yakın bir zamanda yemeyi bırakmaya çalışın.

4. Kilo bile alabilirsiniz.

Yemekten hemen sonra yatağınıza vurduğunuzda, vücudunuza yemekten kalori yakması için yeterli zaman vermezsiniz. Bu nedenle, büyük bir yemekten sonra çok uykulu hissediyor olsanız ve küçük bir kestirmek için koltuğa çökmek tek yapmak istediğiniz şey olsa da, istemediğiniz (ve gereksiz) kiloları gizlice istemiyorsanız, denemek ve uyanık kalmak daha iyidir. içeri sürün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.