Yatmadan önce bal tüketirsek ne olur?

30.04.2019
69
Yatmadan önce bal tüketirsek ne olur?

Bir Haylimiz balın soğuk algınlığı ile savaşmak ve cildimizi ıslatmak için kullanılabileceğinin şuurundayız. Ancak uyumadan evvel bal harcamayı sınadığınızda bedeninizde görmeye başlayacağınız şahaneler sizi şaşırtacak…

İyi bir gece uykusu

Bal, triptofan denilen ve gevşemenize takviyeci olan bir hormon kapsar. Ayrıca glikojen kapsar, bu surattan uykudan evvel harcamak, adrenalin akışını önlemenize ve iyi bir gece uykusuna takviyeci olur.

Tansiyonunuzu düşürmeye takviyeci olacaktır

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı tehlikesini çoğaldıran önemli bir etken olduğundan, orta ve istikrarlı kalması kalp karmaşıklıklarını önlemek için iyi bir temkindir. Bal, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiş olan antioksidan bileşikler kapsar.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Bal, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye takviyeci olan antioksidanlar ve antibakteriyel maddeler bakımından zengindir. Bakteri, mantar ve çok rakamda virüs gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarla gayret etmenizi sağlar.

Bedeniniz daha süratli yağ yakmaya başlayacak

Bal harcadığınızda bedeniniz üzerinde termojenik bir tesir yaratarak metabolizmanızı arttırır.

Öksürük problemine iyi gelir

Bal, natürel bir antienflamatuardır. Bu gidişatta, her gece ılık suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı bal harcayarak boğazınızdaki tahrişi en aza indirebilir ve öksürükleri önleyebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı özellikler

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en natürel yolu antioksidanları harcamaktır. Besleyici serumları cildinize ıslatmak ve uygulamak her zaman iyi bir fikirdir, ancak her gece yatmadan evvel bal harcamak, ihtiyarlamanın bulgularıyla savaşmanıza takviyeci olur.

Depresyondan sakınmanıza takviyeci olacak

Bal, beyin hücrelerinizdeki oksidatif stresi önleyerek bunalımla gayrete takviyeci olan bir organik kimyevi kapsar. Psikolojik sıhhatinizi gözetmek ve motive olmak istiyorsanız her gece bal harcamalısınız.

YORUMLAR

  1. Uğurlu Bal dedi ki:

    En önemlisi balın organik şeker katılmamış olanını kullanmaktır.