Uyumadan evvel 1 kaşık bal yerseniz…

15.02.2019
107
Uyumadan evvel 1 kaşık bal yerseniz…

Bir Haylimiz balın soğuk algınlığı ile savaşmak ve cildimizi ıslatmak için kullanılabileceğinin farkındayız. Balı gıdalarla birleştirmek lezzetli ve sıhhatlidir. Peki balı gece uyumadan evvel bir kaşık yediğinizde sıhhatinizde alana gelecek farklılıkları öğreniyor muydunuz? İşte uyumadan evvel bir kaşık bal yemenin bereketleri…

İYİ BİR GECE UYKUSUNA DAYANAKÇI OLUR

Bazen gecenin ortasında uyanırız. Bunun sebebi, uykumuz sırasında beynimizin glikojen denilen bir maddeye lüzum dinlemesi ve böbreklerde bulunan adrenal bezleri, sizin yatmanıza izin vermeyecek biçimde adrenalin ve kortizolün çıkmasına neden olmasıdır. Neyse ki, bal glikojen kapsar, bu surattan uykudan evvel harcamak, adrenalin akışını önlemenize ve iyi bir gece uykusu sağlamanıza dayanakçı olur.

TANSİYONU DÜŞÜRMEYE DAYANAKÇI OLUR

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı tehlikesini çoğaldıran ehemmiyetli bir etken olduğundan, orta ve istikrarlı kalması kalp karmaşıklıklarını önlemek için iyi bir ihtiyattır. Bal, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiş olan antioksidan bileşikler kapsar , bu da geceleri bir kaşık dolusu balın yüksek tansiyonu önlemenin iyi bir yolu olduğunu gösterir.

TRİGLİSERİTLERİNİZİ DÜŞÜRÜR

Trigliseritler kanda bulunan bir cins yağdır. Yüksek seviyede trigliseritler kalp hastalığı ve diyabetgeliştirme tehlikeyi anlamına kazanç . Neyse ki, bal bedeninizdeki trigliserit seviyesini eksiltmeye dayanakçı oluyor. Bal afaki yağlardan kanınızı arınmaya dayanakçı olur.

BAĞIŞIKLIĞINIZI YÜKSELTİR

Bal, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye dayanakçı olan antioksidanlar ve antibakteriyel maddeler bakımından zengindir. Bağışıklığınızı yükseltmek için her gece bir kaşık bal tüketebilirsiniz.

YAĞ YAKMANIZA DAYANAKÇI OLUR

Bal harcadığınızda bedeniniz üzerinde termojenik bir tesir yaratarak metabolizmanızı süratlendirmeye dayanakçı olur. Bu gidişat, beden ısınızı azıcık artıran, fazla mücadele tüketmeden yağ yakmanıza dayanakçı olan dolaşımını artırdığı anlamına kazanç.

ÖKSÜRÜĞÜ VE BOĞAZ TAHRİŞİNİ GİDERİR

Bal, natürel bir antienflamatuardır. Böylece her gece ılık suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı bal harcayarak boğazınızdaki tahrişi en aza indirebilir ve öksürükleri önleyebilirsiniz .

PSİKOLOJİK HASTALIKLARDAN KORUR

Bal, beyin hücrelerinizdeki oksidatif stresi önleyerek bunalımla çabaya dayanakçı olan bir organik kimyevi olan polifenol kapsar . Psikolojik sıhhatinizi gözetmek istiyorsanız, her gece bal harcamanız size dayanakçı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.