Yatak Böceklerini Evinizden Uzaklaştırmanın Yolları

01.08.2019
1.262
Yatak Böceklerini Evinizden Uzaklaştırmanın Yolları

Uyandığınız da sürekli kaşınıyorsanız sebebi yatak böcekleri olabilir. Yatak böcekleri rahatlıkla görüp tespit edebileceğiniz canlılardan değildir. Daha da kötüsü hiç bir zaman göremeyeceğiniz şekilde saklanıp hiç beklemediğiniz bir anda saldırıya geçebilirler. Peki, yatak böceklerinden nasıl korunabilirsiniz? İşte cevabı…

Saç kurutma makinesi

Buhar yeterli gelmediyse ısı yatak böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kurutmanızı en yüksek devirde çalıştırın ve etkilenen bölgelere ısı uygulayın.

Buhar

Virginia Tech Üniversitesi’ne göre yataktaki böceklerden kurtulmak için buhar tutabilirsiniz. Bu böcekleri gizlenme alanlarından uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Çift taraflı bant uygulayın

Yatak böceklerinin seyahat hattını bulun ve çift taraflı bant uygulayın. Böcekler bantlara yapışacaktır.

Kıyafetlerinizi yüksek ısıda kurutun

Giysilerinizi yeni almış olsanız bile onları kısa sürede yüksek ısıda yıkadığınızdan emin olun. Makinede zarar vereceğini düşünüyorsanız önce sıcak su ile ıslatıp makinede normal ısıda yıkayabilirsiniz. Yüksek ısı böceklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Silika jeli kullanın

Yeni ayakkabılar, kıyafetler ve hatta bazı yiyecek maddeleri ile birlikte gelen küçük silika jel paketlerini kuşkusuz biliyorsunuzdur. Onları saklayıp ya da satın alıp yataklarınıza ya da kıyafet dolaplarınıza koyabilirsiniz. Araştırmaya göre bu jel, yatak böceği kütiküllerini emmeye yardımcı olabilir, bu da onların kurumasını sağlayarak böcekleri uzaklaştırabilir.

Çamaşırlarınıza plastik torba geçirin

Kıyafetlerinizi yıkayıp ütüledikten sonra plastik bir torba geçirebilirsiniz. Bu çözüm yatak böceklerinin girmesini önleyecektir

Kuru buz kullanın

Rutgers Üniversitesi’nden araştırmacılara göre, kuru buz böcekleri çeken karbondioksiti serbest bırakarak yatak böceklerini öldürebilir. Kuru buzları bir talk pudrasın abatıırn ve böceklere tuzak oluşturun.

Ev yapımı sirke kullanın

Sirke, böceğin sinir sistemine zarar veren asetik bir asit içerir, böylece yatak böceklerini öldürmek için sprey yapmak için kullanabilirsiniz. Boş bir sprey şişesini beyaz sirke ile doldurun ve doğrudan böceklere püskürtün.

Acı biber, kekik ve zencefili karıştırın

Yapabileceğiniz başka bir sprey, baharat rafınızda bulunabilecek çeşitli baharatlar olabilir. Acı biber, kekik ve zencefille suyu karıştırın, bir sprey şişesine koyun ve etkilenen bölgeleri hedefleyin. Kekik, acı biber ve zencefilin baharatları güçlü kokusu ile yatak böceklerini engelleyecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.