Yaşlanmayı Yavaşlatan 5 İçecek

05.09.2019
626
Yaşlanmayı Yavaşlatan 5 İçecek

Yaşlanma kaçınılmazdır ve bununla birlikte grileşen saç, saç dökülmesi ve istenmeyen kırışıklıklar gibi gözle görülür işaretler ortaya çıkar. Ancak yaşlanma yavaşlayamazken, işaretlerinin ortaya çıkması – sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve düzenli bir diyete uymak bu konuda yardımcı olabilir.

Vücudunuzu iyi tonda tutmak ve aklınızı keskinleştirmek için, Şifalı Tarifler, zarif bir şekilde yaşlanmanıza yardımcı olacak 11 içecek listesi hazırladı.

1-

Tarihsel olarak, kahve kötü bir isim aldı, ancak yeni araştırmalar bunun çoğunun yanlış olduğunu gösteriyor. Üstelik, kafeinin vücudunuzu kronik iltihaplara karşı koruduğuna dair kanıtlar var. Ayrıca, kahve içmek cilt kanseri riskini azaltır. Avrupa Kanser Önleme Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma , her gün bir fincan kahve içenlerin melanom dışı cilt kanseri gelişme riskini % 10 oranında azalttığını buldu.

2-

Bu lezzetli yaşlanma karşıtı yüzlü yapmak için muz ve çilek gibi meyveleri yoğurta ekleyin. Olgun muzlar vücuttaki şeker seviyesini kontrol altında tutan pektin bakımından zengindir. Pektin ayrıca, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için gerekli olan zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Öte yandan, meyveler cildinizi yumuşak ve parlak tutmaya yardımcı olan zengin bir C vitamini kaynağıdır.

3-

Yetişkin insan vücudu yaklaşık % 65 sudur, bu nedenle vücudu nemli tutmak, çeşitli organların düzgün çalışması için önemlidir ve cildimiz görünür en büyük organımızdır. Doğru hidrasyon olmadan, cilt kuru ve buruşabilir ve yaşlı görünebilir. İçme suyu ayrıca zararlı toksinleri vücuttan atmamıza yardımcı olur ve taze ve genç görünmemizi sağlar.

4-

Pancar doğal olarak ortaya çıkan sağlıklı nitratlar bakımından zengindir, hakemli dergi Nitric Oxide dergisinde yayınlanan bir 2011 çalışmasına göre , beynin ön lobuna kan akışında bir artış sağlar , böylece demans ve yaşa bağlı olma şansını azaltır bilişsel gerileme. Pancardaki antioksidanlar vücudu serbest radikallerden koruyabilir ve kırışıklıklarla mücadele edebilir.

5-

Hindistan cevizi suyu , amino asitlerin, lipidlerin ve karbonhidratların sağlıklı metabolizması için ve gıdalardan alınan besinlerin dağılımını iyileştirmek için gerekli olan mineraller ve elektrolitler bakımından zengindir. Ayrıca, hindistancevizi suyu, hücresel büyümeyi destekleyen sitokinin adı verilen bir bitki hormonu içerir. Sitokininlerin aynı zamanda anti kanserojen olduğu da bilinmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.