Yağlardan Ve Koltukaltı Sarkmasından Kurtaran Egzersizler

17.09.2019
856
Yağlardan Ve Koltukaltı Sarkmasından Kurtaran Egzersizler

Sırttaki aşırı yağ, vücudunuzda, bazı kıyafetlerde harika görünmenize rağmen kendinizi güvende hissetmenize neden olabilecek son derece utanç verici bir parçasıdır. Aslında, koltuk altı ve sırt yağları vücudun yağ yakmak için en zorlu kısımları olarak kabul edilir. Ekstra yağ, birçok insanda zihinsel sıkıntı tetikler.

Neyse ki, aşırı koltuk altı ve sırt yağından etkili bir şekilde kurtulmanın bir yolu var. Dengeli bir diyet yaparak ve özel egzersizler yaparak ekstra yağları ortadan kaldırabilir ve kaslarınızı tonlandırabilirsiniz.

Ancak, gerçek bir çaba göstermeniz gerektiğini bilmek çok önemlidir, böylece hedeflerinize ulaşabilir ve istenen sonuçları elde edebilirsiniz.

BURADA ALTINDA YANMAK VE GERİ YAĞ ALMAK İÇİN EN İYİ 6 EGZERSİZ

Bu egzersizler üst vücuttaki tüm kasları hedef alır. Koltuk altı ve sırt yağından kurtulmak, kollarınızı ve sırtınızı tonlamak için birkaç hafta boyunca bunları yapmalısınız. Dahası, bu egzersizleri yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız olmayacak.

1. TYI Egzersizi

Bu egzersiz çok basit ve kolay olsa da, kaslarınızı etkili bir şekilde güçlendirebilir ve duruşunuzu geliştirebilir. Bu egzersiz, üst sırt ve alt sırt kasları dahil olmak üzere tüm sırt kaslarınızı güçlendirecektir.

T: Yüzü aşağıya bakacak şekilde yere yatın. Kollarınızı uzatın ve avuçlarınız yere bakacak şekilde “T” harfini oluşturun. Sonra bunları kaldırın ve omuz bıçaklarınızı sıktığınızdan emin olun. Bu pozisyonu 7 saniye basılı tutun, ardından başlangıç ​​pozisyonuna dönün. 2 tekrar 20 takım yapın.

Y: Yüzünü aşağıya indirerek yere yat. Kolları bir Y konumuna getirmelisiniz. Kollarınızı yavaşça kaldırın ve bıçak ağızlarınızı birbirine sıkın. Egzersizi yaparken, kollarınızı dik tuttuğunuzdan emin olun. Ardından, başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. 2 tekrar 20 takım yapın.

I: Yan pozisyonda kalmalı ve kollarınızı başınızın üstünde uzatmalısınız. Kollarınızı I konumuna getirin, ardından omuz bıçaklarınızı sıkarken ve belinize doğru bir yöne doğru iterek kollarınızı yukarı kaldırın. 2 tekrar 20 takım yapın.

2. eğilimli ters sinek

Bu güçlü egzersiz, sırtınızdaki tüm küçük noktaları etkili bir şekilde hedefler.

Kolların yanındayken yüzünü yere yatır ve yere yat. Başınızı ve göğsünü yavaşça yerden kaldırın. Ellerin arka kısmının tavana dönük olduğundan emin olun. Ayrıca, omuz bıçaklarınız arasında sıktığınızdan emin olun. 15 tekrardan oluşan 3 set yapın.

3. Kar Melekleri

Yüzünü yere yatır ve yere yat. Kollarınızı avuçlarınız aşağı bakacak şekilde yanlara doğru uzatın. Başınızı aşağıda tutarken kollarınızı başınızın üstünde kaldırın.

Ayrıca sırtınızı dik ve ayaklarınızı duvardan birkaç santim uzakta tutun. Ardından, kolları düz bir şekilde tuttuğunuzdan emin olarak yanlara doğru almalısınız. 3 tekrar 10 set gerçekleştirin.

4. Süpermen Egzersizi

Yüzünü yere yatır ve yere yat. Kollarınızı başınızın üzerine uzatın ve yavaşça kollarınızı, bacaklarınızı ve göğsünü yerden kaldırın. 10 tekrardan oluşan 3 set yapın.

5. Tahta damla

Bu egzersiz vücut duruşunuzu belirgin şekilde iyileştirir ve tüm sırt kaslarınızı güçlendirir. Uygulaması çok kolay ve basittir ve sırt yağını etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Bacaklarınızı birbirinden ayırmadan ayaklarınız ve kollarınızın ön kısmına geçin. Göğsünüzü aşağı indirirken kalçalarınızı hareket ettirmeyin. Omuz bıçaklarınızı birlikte sıkın ve en az 10 saniye basılı tutun. 2 tekrar 20 takım yapın.

6. Kuş-Köpek Egzersizi

Bu, abs ve sırtınızdaki çekirdek kuvvetini artırabilen klasik bir çekirdek egzersizdir. Dengenizi, stabilitenizi ve kan akışınızı geliştirir ve sırt, kol ve omuz kaslarınızı tonlandırır.

Bütün dört ayaklarınız kalçaların altında dizlerinizle ve omuzlarınızın altındaki ellerinizle başlamalıdır. Belini düz tut. Sol kolunuzu ve sağ bacağınızı uzatın ve bu pozisyonu birkaç saniye basılı tutun. Yanları değiştirin ve aynı işlemi tekrarlayın.

Bu egzersizlerle ilgili en iyi şey bir spor salonunu ziyaret etmeniz gerekmeyecek olmasıdır. Egzersizleri kendi evinizde yapabilirsiniz. Düzenli olarak uygulayın ve birkaç hafta sonra, önemli gelişmeler olduğunu fark edeceksiniz. Keyfini çıkarın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.