Bedendeki tüm yağları yakıyor!

27.01.2019
640
Bedendeki tüm yağları yakıyor!

Çoğu şahsın en ehemmiyetli meselelerinden biri ise fazla kilolardır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere özel bu karışım tam yağları yakmayı sağlıyor. İşte o karışım…

Yağ yakan meşrubatı hazırlamak oldukça kolay. Üstelik malzemeler de erişilebilir ve maliyetli değil. Bakalım bize neler lüzumlu:

  • 1 kilogram limon
  • 400 gram kereviz
  • 2 litre su

HAZIRLANIŞI:

Kerevizlerin kökünü rendeleyin ve 2 litre suyla karıştırın. Sonrasında 1 adet limonu rendeleyip kerevizli suya koyun. Hazırlanan karışımı 25 dakika kaynatın. Karışımı soğutmak için 6 saat bekletin. Geriye kalan limonun suyunu sıkın. Karışımınız hazır.

NASIL HARCANIR?

Gün süresince yemeklerden evvel 1 su kadehi harcanmalı ve 3 su kadehini geçmemeli. Bir ay süresince harcayıp bir ay mola verin. Karışımı harcamadan evvel her olasılığa karşı hekiminizden onay almakta fayda var. Düşük tansiyon probleminiz var ise bu meşrubatı tüketmeyin…

LİMONUN FAYDALARI NELERDİR?

C vitamini, B6 vitamini, A vitamini, E vitamini, folik asit, niyasin, tiyamin, riboflavin, pantotenik asit, bakır, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve protein kapsar. Diyabeti ve yüksek tansiyonu önler. Kabızlık problemine karşı oldukça tesirlidir. Böbrek taşlarının yaradılışına mani olur. Diş etlerini yatıştırır. Limonun kabuğuyla diş etlerinize masaj yapabilirsiniz. Limon suyu soğuk algınlığı ve grip gibi hastalık meseleleriyle çaba eder.

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR?

Kan tazyikini hakimiyet altına alır. Bedendeki akışkan balansını dengeler. Kalp krizi geçirme tehlikesini eksiltir. Afrodizyak özelliği vardır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bayanların regl yarıyılını kumpaslar. Karaciğeri gözetir. Balgam söktürücü özelliği vardır.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.