UA-133710256-1

Bedendeki su üniteyi ile savaşan en iyi meyveler

06.04.2019
24
Bedendeki su üniteyi ile savaşan en iyi meyveler

Bedende oluşan su yakalanması önlenmediği takdirde kabarıklık ve ödem gibi meselelerle karşılaşılır. Su yakalanması ile savaşmanın ve onu önlemenin en iyi yolu gün içinde harcadığınız sıhhatli idrar söktürücü besinleri çoğaldırmanızdır. Sizin için su yakalanması ile natürel olarak savaşan en iyi meyveleri sıraladık…

Armut

Armut hem rahatlık veren hem de idrar söktürücü olma özelliği taşıyan bir meyvedir. Günün rastgele bir anında yemek için idealdir. Silikon kapsadığı için saçlara ve cilde iyi gelen bir çözümdür.

Papaya

Bu lezzetli tropik meyve oldukça besleyicidir ve pek çok tıbbi meseleye iyi gelebilir. İdrar söktürücü olmasının yanı sıra papaya bedenin korunma mekanizmalarını kuvvetlendirir, cilt sıhhatine iyi kazanç ve kalp damar meselelerini önler.

Ananas

Ananas kabarıklığa iyi gelen ve sahip olduğu enzimler sayesinde sindirimi iyileştiren şahane bir tropik meyvedir. Genellikle kilo verme programlarına dahil edilir. Proteinlerle ve sebzeyle beraber yenebilir.

Greyfurt

Greyfurt yalnızca fazla sudan kurtulmanıza dayanakçı olmakla kalmaz aynı zamanda zehirli maddelerden temizletmede de çok iyidir.

Yaban Mersini

Yaban mersini, idrar yolu enfeksiyonlarını tedbire ve iyileştirme tesiri olan popüler bir çözü

İncir

Günde 3 veya 4 adet incir yiyebilirsiniz zira özellikle de bayanlar için çok sıhhatlidirler. İncir idrar söktürücü ve kabızlık gidericidir.

Karpuz

Karpuz doyurucu bir yiyecektir. Kapsadığı su ve lif ölçüyü sayesinde tesirli bir idrar söktürücüdür. Şahane bir vitamin kaynağıdır ve antioksidan oranı da yüksektir.

Mango

Mango, vitamin ve mineral oranı yüksek olan tatlı ve lezzetli bir meyvedir. Ayrıca enzim açısından zengindir.

Kavun

Kavun antioksidan, idrar söktürücü, detoksifiye ve kabızlığı giderici ve doyurucu olma gibi özellikler taşır. Özellikle öğün aralarında yenmesi öneri edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.