Bedendeki irini kurutuyor!

27.02.2019
102
Bedendeki irini kurutuyor!

Genel sıhhat ve iyilik halinizin sürekliliği için, karaciğer ve pankreasınızdaki iltihaplanmayı eksiltmeye ve zehirli maddeleri yok etmenize dayanakçı olan yiyecekleri günlük beslenmenize ilave etmeniz lüzumludur. Ne kadar çok işlenmiş gıda yer ve bu yiyecekler natürel hallerinden ne kadar uzaklaşırsa, bu ehemmiyetli ve duyarlı uzuvlar da o kadar fazla mesele çıkarabilirler. Uzman Diyetisyen Şebnem Aldatalı Yıldırım Karaciğer ve Pankreas iltihaplanmasıyla savaşan yiyecekleri açıkladı.

Yapılan gıda farklılıkları ile bu iki uzvunun muntazam çalışıp çalışmadığı arasındaki farkı hem içten hem de dıştan hissedersiniz.

NATÜREL PANCAR VE HAVUÇ SUYU

Hepatomegali olarak öğrenilen karaciğer irini, muhtelif sebeplerle ilişkili bir gidişattır, uzvun kendisinde fazla ölçüde yağ, bir virüs veya hepatit bile kapsayabilir. Hekiminiz size en iyi rehabilitasyonun ne olduğunu söyleyecektir.

Bununla beraber, perhizinize itina göstermeniz ve pankreas için de muhteşem olan natürel pancar/havuç suyunu ilave etmeniz ehemmiyetlidir. 1 pancar, 1 havuç, 5 yemek kaşığı limon suyu ve 1 su kadehi su ile hazırlayacağınız pratik ve sıhhatli meşrubatı en iyi fayda için sabahları aç karna içmeyi deneyebilirsiniz.

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay, sıhhatli bir pankreas ve karaciğeri teşvik etmek için faydalanmanız gereken bir değişik muhteşem meşrubattır. Yalnızca irinle savaşmanıza dayanakçı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kateşinlersayesinde karaciğerinizin ve pankreasınızın genel işlevini geliştirecektir.

Bu meşrubat ayrıca karaciğerdeki yağın eksilmesine dayanakçı olur ve antioksidanların yüksek içeriğinden dolayı rejenerasyonunu yenilenmeiyileştirir. Günde en azından 1 fincan içebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı, kenevir yağı ve keten tohumu yağı gibi organik soğuk preslenmiş yağlar karaciğer ve pankreasınız için ehemmiyetlidir. Ancak, bunları mantıklı bir biçimde ve muhtemel olan en natürel biçimde salataya, ekmeğe vb. harcamanız gerektiğini unutmayın.

Organlardaki iltihaplanmayı eksiltmeye, onları hasarlı zehirli maddelerden temizletmeye ve tüm bedeninizin işlevini optimize etmeye dayanakçı olacaktır.

AVOKADO

Amino asitlerden türetilen, karaciğer ve pankreasınızdaki zehirli maddelerin eksiltilmesine dayanakçı olan protein olmayan bir tripeptit olan glutatyon bakımından zengindir.

Ayrıca, avokadoların “iyi yağ” olarak da öğrenilen tekli doymamış yağlar açısından zengin olduğunu unutmayın. Bu sıhhatli yağlar atardamar duvarlarınızın sıhhatine dikkat ederler ve kötü kolesterolü LDL yönlendirerek karaciğeriniz tarafından daha basit metabolize olurlar.

ALTERNATİF TAHILLAR

Lif, protein ve mineraller bakımından zengin darı, kinoa ve karabuğday gibi yiyecekleri kapsar. Bu taneler, kolesterol seviyenizi ve kalbinizin kendisini gözeten, sindirimi destekleyen enzimler kapsar.

ENGİNAR

Pankreas, karaciğer ve safra kesesi için ideal bir gıda olup, yağların uygun biçimde hazmedilmesini teşvik eder, iltihaplanmayı eksiltir ve üşengeç/yağlı bir karaciğerin işlevini arttırır.

Bu da zehirli maddelerin bu uzuvlardan arınılmasına dayanakçı olur ve daha iyi bağırsak hareketlerini teşvik eder. Akşamları azıcık sirke, zeytinyağı ve limon suyu ile hazırlanmış bir enginaryemeği yiyerekten bağırsaklarınızın natürel olarak nasıl arınılacağını gözlemleyin.

PAPAYA

Sindirimi iyileştiren lezzetli bir tropik meyveden daha aşırısıdır. Kriptoksantin gibi flavonoidiçeriği sayesinde, kötü kolesterol LDL seviyelerini eksiltir, hücresel oksidasyon harekâtlarını yavaşlatır ve karaciğer ve pankreas irinini eksiltir.

KİMYON

Bu süper baharat, sindirim sistemine dayanakçı olur, karaciğer işlevini iyileştirir, değişik gıdaların asimilasyonunu teşvik eder ve abdominal gerginliği, gaz ve koliğin yanı sıra migren ve baş ağrısını rahatlatır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.