Vücut Şeklinize Göre Ne Kadar Sağlıklısınız

15.11.2019
1.194
Vücut Şeklinize Göre Ne Kadar Sağlıklısınız

Bir çok kişi fiziğinizin kesin bir hastalığınız olduğunu gösterebileceğinin bilincinde değildir. İnsanların fiziği üzerinde bir şey keşfettiği zamanlardaki çeşitli durumlar onu ilgisiz bir şey olarak görmezden gelirler veya başka bir şey olduğunu varsayarlar. Bahsettiğimiz göstergeler bacaklarınızın ve kollarınızın büyüklüğü belinizin boyutları ve ayrıca her bir fiziksel yarımın oranlarını kapsar.

Bu yazıda söylenenler hakkında yukarıda belirtilen hepsini kontrol edeceğiz ve sağlığımız için önemini netleştireceğiz.

Vücut Şeklinize Göre Sağlığınız Nasıl

Parmak Uzunluğu

Halka parmağından daha kısa işaret parmağına sahip olan bu bayanların yaşlandıkça osteoartrit yaratma olasılıklarının daha yüksek olabileceği düşünülmektedir.

Bu normalde bayanlar arasında büyük oranda görülür. Erkeklerde normalde her parmağın aynı ölçümü vardır. Bu tür parmaklara sahip kızlarda östrojen aralıkları azalır, buda fliplerde kemik hastalığına yakalanma şansını azaltır. Bu durumu durdurmak için art arda egzersiz yapmalı ve her gün kalsiyum takviyesi almalısınız.

Sütyen Bedeni

D sütyeni ölçümü olan yirmili yaşlardaki kız çocukların daha küçük göğüsleri olan bu kadınlardan 2. tür şeker hastalığı geliştirmeye karşı ssavunmasız olduklarını kanıtlayan bir analiz var. Göğüslerde bulunan yağ dokusunun hormonlara karşı çok hassas olabileceği sonucuna varmaktadır buda fliplerde insülin direncini etkilemektedir.

Sağlıklı bir vücut ağırlığına sahip olanlar tekrar tekrar antreman yapan ve dengeli bir kilo verme planı olanlar için diyabeti kesinlikle durduracaksınız.

Bacak Uzunluğu

Bir çok doktor bacakları daha kısa olan bireylerin karaciğerlerin temizliğine dikkat etmeleri gerektiğini beyan eder. Bacak boyu 50-73 cm olan kızlarda karaciğer fonksiyon bozukluğu oluşumundan sorumlu ekstra karaciğer enzimleri vardır. Bunu alkolden uzak tutanlar ve olası toksit maddelerden farklı toksinler için oluşmasını önleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.