Vücudunuzun Herhangi Bir Yerinde Olan İzi Ve Yaraları Gideren Doğal Yollar

17.10.2019
867
Vücudunuzun Herhangi Bir Yerinde Olan İzi Ve Yaraları Gideren Doğal Yollar

Genellikle skar dokusundan, çatlak izlerinden, vb. Kurtulmak için yardım isteyen e-postalar alırız. Yara izlerini gösterme yeteneğinizin çoğu genetiğe bağlıdır, ancak zamanla izlerin ve gerilme izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde iyileştirebilecek bazı doğal ilaçlar vardır. . Bunlar, bentonit kili (topikal olarak) ve havuç suyunu (oral olarak) içerir.

Aloe Vera Suyu: iltihaplı cildi rahatlatır ve izleri almanın, bağışıklık sistemini güçlendirmenin ve hasarlı dokuyu yeniden oluşturmanın harika bir yoludur. Aloe Vera, düzenli kullanımıyla akne kırılmalarını veya yara izlerini önlemeye yardımcı olan ve daha yumuşak cilt, azalmış şişlik ve zamanla kaybolan sivilce izlerini azaltan yeni hücre büyümesi ile sonuçlanan acerbic özelliklere sahiptir. Araştırmalar, ticari aloe preparatlarının, iyileşen yara ve yaralardaki taze aloe yaprakları kadar etkili olmadığını göstermektedir. En iyi seçenek, bir aloe bitkisini mutfağınızda veya arka bahçenizde tutmak ve her gün izlerinize veya çatlaklarınıza taze bir yaprak sürmek. Genellikle 2-3 gün boyunca bir yaprak kullanabilirsiniz.

Bentonit kili: iç ve dış temizleyici olarak çalışan eşsiz bir maddedir, Montmorillonite adında güçlü bir negatif iyon yükü taşıyan, vücudunuzun pH’ını yükselten ve hücrelerinizden hidrojeni bir miktarını emen düz kristal taneciklerden yapılmıştır. Gerekli oksijen ile boşluk.

Hindistan cevizi yağının cildi besleme ve iyileştirme yeteneği ve harika nemlendirici ve iyileştirici gücü nesiller boyu bilinmektedir. Öncelikle orta zincirli yağ asitlerinden (MCT) oluşan doymuş bir yağ olarak, kolayca okside olmaz ve çoklu doymamış bitkisel yağlar gibi zararlı serbest radikal hasarına neden olmaz.

Havuç Suyu: cildin kurumasını önleyen, lekeleri ve izleri azaltan ve cildi nemlendiren potasyum gibi cilde iyi gelen besinler bakımından zengindir. Bu bir anti-enflamatuardır ve cildi canlandırmaya ve tonlandırmaya yardımcı olur. Düzenli olarak içmeniz cildinizi nemli, pürüzsüz, yumuşak ve esnek tutacaktır. Egzama, dermatit, kırışıklıklar ve döküntüler gibi cilt sorunlarını önleyen antioksidanlarla doludur.

Fındık Yağı: cilt kremi ve / veya losyon olarak kullanılabilir. Ev yapımı cilt kremlerinizi daha uzun süre saklamanıza izin vererek bozulmaya karşı dayanıklıdır. Fındık yağı E vitamini ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. E vitamini skar dokusu görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

E Vitamini: cildinizi güneşin zararlarından korumanıza yardımcı olan bir antioksidandır, bu nedenle reçetesiz satılan cilt bakım preparatlarına eklenmiştir. Yumurta, meyve ve sebzeleri içeren yiyeceklerde bulunur ve günlük diyetinizin önemli bir parçasıdır.

C vitamini: cildin zarar görmesini tersine çeviren bir antioksidandır. C vitamini açısından zengin olduğu için cildinizde limon suyunu kullanabilirsiniz, ancak çok kurur, bu nedenle C vitamini açısından zengin olan yiyecekleri yiyin ve oral olarak alın.

Son olarak, Kuşkonmaz ve bazı bitkiler cildinizin doğal nemini ve gençliğini yeniler.

Bu bilgi grafiği yara izleri, yaralar ve gerilme izlerinin doğal olarak iyileşmesi için en iyi seçenekleri özetlemektedir:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.