Vücudunuzun En Kirli 8 Yeri Neresidir Ve Nasıl Temizleriz.

12.11.2019
3.314
Vücudunuzun En Kirli 8 Yeri Neresidir Ve Nasıl Temizleriz.

Gerçekten, vücudunuzda bilmediğiniz bakterilerle doldurulmuş 8 farklı parça var. Aslında, birkaç yıl önce bu konuda pek çok uzman ilgisini çekti ve onlar dilinizde, ağzınızda ve aklınıza bile gelmeyecek birçok başka yerde 600’den fazla bakteri türü yaşadığını öğrendiler.

Dil

Bakteriler dilinize sıkıca yapışır ve dişlerinizle birlikte fırçalamazsanız, yıllarca orada kalabilir. Kaplanmış veya beyaz bir dil, yüzey bakteri veya mantarlar tarafından kolonize olduğunda ve ölü hücreler dil üzerindeki küçük nodüller arasında sıkışıp kaldığında oluşur. Daha fazla bakteri oluşturmasına izin vermeyin, bunun yerine dişlerinizi fırçalarken dili de fırçalayın.

Ağız

Tek bir ağız, 7,3 milyar toplam insan nüfusu ile karşılaştırıldığında etkileyici bir sayı olan 6 milyar bakteri barındırabilir. Neyse ki, dişleriniz ve tüm ağzınız normalde minimum çabayla sağlıklı ve mutlu tutulabilir. Diş hijyenistleri üç dakika boyunca yumuşak bir fırça ile fırçalamayı önerirler. Fırçayı her üç ayda bir değiştirin – veya kıllar aşınmış, bükülmüş veya yıpranmışsa daha erken. Ayrıca, nezle, grip veya başka bir rahatsızlıktan yeni kurtulduysanız, diş fırçanızı değiştirin. Mikroplar fırça kıllarınızda gizlenmeyi sever.

Burun boşluğu

Burnunuzdan nefes aldığınızda, içine bir çeşit bakteri koyarsınız. Görebildiğiniz bir şey değil, bakteriler burnunuzda kalmaya devam ediyor, daha kesin olarak burun kıllarında.

Koltuk altı

İnsan koltukaltı bakteri sunacak çok şey var. Nemli, sıcak ve genellikle karanlık. Koltuk altlarının 80 000 bakteri biriktirebileceğini unutmayın! Koltuk altlarınızı antibakteriyel ile temizlemeyi denemelisiniz.

tırnaklar

Parmak uçları berbat kovanlardır ve çeşitli bakteri, mantar ve YEAST’lara ev sahipliği yapar. Büyük tırnaklarınız varsa, yanınızda zararlı bakteriler taşırsınız, bu nedenle tırnakları düzenli olarak kesin ve el yıkamada antibakteriyel sabun kullanın.

Kulaklar

Kulak kanalınız, sesi tanımak ve beyin sinyallerine çevirmek için oluşturulmuş bir alettir. Kulak kanalınızın kavisli şekli, sesi almak ve yükseltmek için idealdir. Ne yazık ki, “içi boş” kısım ayrıca toz, enkaz ve ölü cilt hücreleri için bir barınak yapar.

baş

Nadiren kafanız gıdıklar ve anında kepek düşünürsünüz. Tam tersi, kepek özel baş ve saç düşmanı değildir. Başınızda farklı türlerde bakteri görülebilir ve saç derinizi yiyin. Saçlarınızı sık sık yıkamayı deneyin.

Göbek deliği

60 göbek düğmesinden, ekip 2,368 bakteri türü buldu. Dahası, bu muhtemelen kulağa komik gelebilirdi, yine de doğru. Bakteriler gelişir, göbeklerinize yayılır ve sonunda bir tümörle sonuçlanan deniz taşına neden olur. Her duş aldığınızda karnınızı temizlemeyi unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.