Vücudunuzu Gençleştirmenize Yardımcı Olabilecek Yeni Bir Yağ Yakıcı Bacak Egzersizi

07.08.2020
929
Vücudunuzu Gençleştirmenize Yardımcı Olabilecek Yeni Bir Yağ Yakıcı Bacak Egzersizi

Texas Medical Branch-Galveston Üniversitesi’ne göre, günde bir egzersiz yapmak, haftada bir spor salonuna gitmekten daha yararlı olabilir. özel ekipman gerektirmiyor sadece bir şişe su ve 15 dakika yürümek. Sonuçlar sizi şaşırtacak.

Şişe egzersizi çok basit görünebilir. İç ve dış uyluk, kalçalar, karın kasları ve bel sırtını aktive etmesinin yanı sıra, yağ katmanları incelir ve ayrıca şişmeyi azaltır, tüm bacak kaslarını sıkılaştırır ve tüm vücudu tonlar.

Nasıl yapılır

  • Bir şişe almanız gerekir (çap ne kadar büyükse, o kadar iyidir), bacaklarınızın arasına yüksekte koyun doğrudan kasık altına.
  • Ayaklarınızı birbirine paralel ve mümkün olduğunca yakın koyun.
  • İç uylukları kullanarak şişeyi sıkın.

  • Sonra pelvik hareketleri ekleyin derin karın kaslarını sıkın ve sırtınızı kavisli bir konumdan yuvarlak bir konuma getirin ve sonra pelvisi öne doğru çekerek (yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi) geriye doğru hareket ettirin.
  • Tüm hareketleri, gereksiz yoğunlukta ve dizlerinizi zorlamadan yavaş ve kademeli olarak gerçekleştirin.

Egzersizin farklı seviyeleri

Bu alıştırmayı en kolayından başlayarak her 3 seviyede yapmak önemlidir. Şişe ne kadar düşükse, tutmak o kadar zor olur.

1. Şişe, kasık bölgesinde yüksek, kalçalar arasında sıkıştırılmış durumda.

2. Şişe, kasık ve dizlerin tam ortasındadır ve kalçalar arasında sıkılır.

3. Şişe dizler arasında sıkılır.

Bu egzersizle şişe sadece kasların çalışmasını hissetmek için gereklidir. Gelecekte bir nesnenin yardımına ihtiyacınız olmayacak, bu nedenle egzersizi herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda gerçekleştirmek mümkün olacak örneğin sırada dururken olduğu gibi!

Sağlığa yararları

Açık kas tonusu ve vücut yağının azaltılmasına ek olarak, şişe egzersizi pelvik tabanı aktive eder, sırt ağrısını azaltır ve kadınların sağlık sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışır (idrar sfinkterinin zayıflığı, uterus prolapsusu ve diğer problemler gibi). Aynı zamanda, kolon aktivitesini artıran karın kaslarını önemli ölçüde güçlendirir .

Vücudunuzu formda tutmak için günlük olarak yaptığınız egzersiz nedir? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.