Vücudunuzu Ayaklarınız ile Detoks Edebilirsiniz

12.09.2019
576
Vücudunuzu Ayaklarınız ile Detoks Edebilirsiniz

Eski Çin tıbbı, ayakların iç vücut organlarına bağlı çok sayıda enerji bölgesi içerdiği inancına dayanarak ayaklardan detoks yöntemini uyguladı. Bu nedenle, vücudu biriken toksinlerden ayaklar boyunca temizleyebileceklerine inanıyorlardı.

BU ETKİLİ TEKNİĞİ DENEMEK İÇİN BİRKAÇ YOL ÖNERİYORUZ:

İYONİK AYAK BANYOSU

İyonik ayak banyoları toksinlerin vücutlarını temizlemenin mükemmel bir yoludur. Elektrolize dayanırlar, kimyasal bir reaksiyon oluşturmak için elektrik akımı kullanan bir tekniktir.
İlk olarak, gözenekleri ılık su yardımıyla açın ve daha sonra antinflamatuar bir büzücü olarak tuz kullanın. Ayaklar iyonları emer ve böylece temizlenir. Toksinlerin yok edilmesi suyu karartıyor.

TUZ DETOKS BANYO TARİFİ

Malzemeler:

  • 1 su bardağı deniz tuzu
  • 1 bardak Epsom tuzu
  • 2 su bardağı kabartma tozu
  • Esansiyel yağlar (isteğe bağlı)

Talimatlar:

Malzemeleri eritmek için kaynar suya dökün ve karışım biraz soğuduğunda ayakları 30 dakika bekletin. Bu cilt tahrişlerini yatıştırır, vücudu detoksifiye eder, magnezyum seviyelerini yükseltir ve yorgunluk ve halsizlikle mücadele eder.

OKSİJEN DETOKS BANYO TARİFİ

Malzemeler:

  • 2 su bardağı hidrojen peroksit
  • 1 çorba kaşığı kurutulmuş zencefil tozu

Talimatlar:

Küveti sıcak suyla doldurun ve iki malzemeyi ekleyin. Ardından, alerjileri ve tahrişleri tedavi etmek ve toksinleri gidermek için 30 dakika boyunca ayakları içine batırın.

KİL DETOKS BANYO TARİFİ

Malzemeler:

  • 1/2 bardak bentonit kil
  • 1/2 bardak Epsom tuzu
  • Esansiyel yağlar (isteğe bağlı)

Talimatlar:

Epsom tuzunu eritmek için sıcak bir banyoya ekleyin. Daha sonra kili az miktarda suya ilave edin ve karışımı banyoya ekleyin. Vücudu detoksifiye etmek ve yüksek magnezyum miktarları sağlamak için 20 dakika boyunca ayakları içine batırın.

AYAK DETOKS PEDLERİ

Ayak detoks pedlerini sağlıklı mağazalardan satın alabilirsiniz. Onları yatmadan önce ayağınıza koyun ve sabaha kararırlarsa, toksinlerin vücuttan atıldığı anlamına gelir.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, bir arkadaşınıza e-postayla göndererek veya Pinterest’te paylaşarak yayılmasına yardımcı olsanız çok minnettar olurum. Teşekkür ederim!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.