Vakti Olmayanlar İçin Forma Sokan 4 Püf Nokta

30.07.2019
88
Vakti Olmayanlar İçin Forma Sokan 4 Püf Nokta

Çoğu zaman, egzersiz yapmak için enerjiniz olmayabilir. Formda olmak, sağlıklı bir yaşam tarzı, egzersiz yapmak ve kaslarınızı şekillendirmek istersiniz. Sizin için egzersiz kısa sürede forma girmenize yardımcı olacak 4 basit püf noktayı paylaştık.

Sağlığınız ve vücudunuz için yararlarını düşünün

Yapmanız gereken ilk şey, az zamanınız olsa bile neden egzersiz yapmanız gerektiğini hatırlamaktır. Birkaç kilo aldığınızı ve pantolonların artık sıktığını mı düşünüyorsunuz? Eklem veya kas sorunlarınız var mı? Veya sadece kendinizi daha iyi hissetmek için egzersiz yapmanız mı gerekiyor? Egzersiz yapmak bu sorunlarla yardımcı olur ve ayrıca sağlığınız ve kendinize olan saygınız için de iyi olacaktır.

Koşmaya başlayın!

Son zamanlarda popüler olan koşunun sayısız yararı vardır. Kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir ve endorfinleri serbest bırakırsınız – bu da sizi harika hissettirir. Dışarıda temiz havada yapılabilecek eğlenceli bir egzersizdir. En iyi yanı ise, fazla zaman gerektirmez. Haftada iki veya üç defa koşu yaparak geçirdiğiniz birkaç dakika sizi şekillendirmek için yeterlidir.

Bir uygulama indirin

Spor salonuna gitmek için zamana sahip olmamanız (veya vaktinizin olmadığını düşünmeniz), egzersiz yapmak için mazeret değildir. Hareket etmenize ve kaslarınızı kendi evinizin konforunda şekillendirmenize yardımcı olacak bir sürü akıllı telefon uygulaması vardır.
Sadece 7 dakikanız olsa bile egzersiz yapmanız için fitness, yoga ve pilates uygulamaları var. Hepsi egzersizlerin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı talimatlarla birlikte gelirler ve başlamak için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazlar.

Bisiklet sürün!

Bisikletinize binmek, vücudunuzu şekle sokmak için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Quadriseps (üst bacak bölgesindeki dört kas), kalçalarınız ve baldırlarınız harika görünecektir. Ayrıca, birkaç kilo fazlanız varsa bunları da verirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.