Üzüm çekirdeğinin bereketleri afallatıyor! Olağanüstü yiyecek üzüm kendi kadar çekirdeğiyle de şifa dağıtıyor!

27.03.2019
162
Üzüm çekirdeğinin bereketleri afallatıyor! Olağanüstü yiyecek üzüm kendi kadar çekirdeğiyle de şifa dağıtıyor!

Olağanüstü bir yiyecek olan üzümü, minik büyük hemen hemen herkes çok beğenir. Sıhhatimize bereketi oldukça fazla olan üzümden bir hayli mahsul elde edilir. Yalnızca meyve olarak değil sirke, pekmez, pestil olarak da harcadığımız üzümün kendisi kadar çekirdeği de yararlıdır. Üzüm kuru olarakta harcanır ve çok yararlıdır. Çekirdekli ve çekirdeksiz olarak ufalayan üzüm bir hayli şahıs tarafından özellikle çekirdeksiz olarak seçim ediliyor. Ancak çekirdekli olarak harcanan özellikle siyah üzüm şahsı bir hayli hastalıktan gözetmeye destekçi oluyor. Peki üzüm çekirdeğinin bereketleri nelerdir? Üzüm çekirdeği hangi hastalıklardan gözetir? Olağanüstü yiyecek üzüm çekirdeği nasıl harcanmalıdır? İşte tüm bu suallerin yanıtları ve üzüm çekirdeğinin bereketleri…

Alternatif tıpta üzüm çekirdeği, bir hayli sıhhat meselesini rehabilitasyon etmede kullanılan esas bir kaynaktır. İlaç sanayisi bu yiyeceğe hiçbir zaman emanet etmez. Zira üzüm natürel olduğu herkes tarafından elde edilebildiği için ekonomik açıdan fayda sağlamak üzere tescili alınamaz.

Ancak üzüm çekirdeğinin sağladığı bereketleri sağlayan çok az yiyecek vardır.

İŞTE OLAĞANÜSTÜ YİYECEK ÜZÜMÜN ÇEKİRDEĞİNİN BEDENİMİZE BEREKETLERİ…

SAÇ SIHHATİ: DÖKÜLMEYİ ÖNLER

Üzüm çekirdeğinin saç sıhhati için bir hayli ehemmiyetli bereketi vardır. Saçı güçlendirir ve dökülmesini maniler. Ayrıca kan dolaşımını süratlendirir ve kan damarlarını kuvvetlendirir; bu da saç dökülmesinin önlenmesine destekçi olur.

ANTİ-KANSEROJEN

Mükemmel antioksidan özelliği sayesinde üzüm çekirdeği; cilt, prostat ve meme kanseri gibi değişik kanser çeşitlerini önlemek için natürel bir yardımcıdır.

CİLT SIHHATİ

Üzüm çekirdeği yemek, çok daha genç ve sıhhatli bir cilde sahip olmaya destekçi olur. İçeriğindeki kolajen ve resveratrol, ihtiyarlamaya karşı savaşmada ve mimik çizgilerinin eksiltilmesinde çok ehemmiyetli bir role sahiptir.

Bu surattan, çatlaklar ve iltihaplı sivilcelerin görünümünü eksiltmek ve cildin elastikliği çoğaldırmak için üretilen bir hayli kremde bu maddeler kullanılmıştır.

Üzüm çekirdeği, kolajen üretimini çoğaldırır, cildin daha elastik olmasını sağlar, saçı ıslatır ve güçlendirir ve iltihaplı sivilcelere karşı savaşır.

KAN DOLAŞIMINI SÜRATLENDİRİR VE KANI PAKLER

Üzüm çekirdeği, kan dolaşımını süratlendirir; bu da pıhtılaşmayı önler ve tansiyonu dengeler. Üzüm çekirdeğinin içindeki flavonoidler, kan damarlarının kuvvetlenmesini sağlar.

Ayrıca bedenin fazla ilaçlardan ve öteki hasarlı maddelerden temizletilmesini sağlar. Kalp meseleyi olan bireyler için üzüm çekirdeği çok yararlıdır.

KARACİĞER İÇİN HEM ÜZÜM HEM DE ÇEKİRDEĞİ FAYDALI…

Sıhhatlı bir karaciğer için bırakılmaz bir öteki yiyecek de üzümdür. Üzümşan hem kendisi hem de çekirdeği karaciğer sıhhati için ehemmiyetlidir. Yapılan pek çok araştırma üzüm çekirdeğinin karaciğer zararları üzerinde pozitif neticeler verdiğini göstermektedir. Bedeni zehirli maddelerden temizletme gibi hayatsal bir misyonu olan karaciğerin de kendi kendini arınması için üzümün kesinlikle beslenme tasarısında yer alması gerekir.

İLTİHABI SÖKER

Üzüm çekirdeğinin iltihaplanmayı ve enfeksiyonu rehabilitasyon etme özelliği ispatlanmıştır. Kireçlenme, egzama, cilt problemleri, sinüzit, kolit, gastrit, idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıkların rehabilitasyonunda ve hatta bağırsakları arınmada destekçi olabilir.

GÖZLERİ KESKİNLEŞTİRİR

Zengin E vitamini içeriği sayesinde daha aşikar görmeyi sağlamaya destekçi olur.

Bu da bilgisayar ve televizyon karşısında fazla durma veya çok fazla kitap okuma neticeyi ortaya çıkan göz bitkinliğinin dindirilmesini sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.