Uzmanlar bu gıda için ‘kalbin en iyi ilacı’ diyor!

28.03.2019
451
Uzmanlar bu gıda için ‘kalbin en iyi ilacı’ diyor!

Size tek başına sanki bir hekim olan fantastik bir meyveden bahsedeceğiz. Belki de ismini daha evvel dinlemediğiniz bu gıda akdiken meyvesi, tüketimi çok yaygın olmasa da oldukça faydalır. Hafif ekşi tadı ve eforlu içeriğiyle akdiken meyvesi, kalpten kolesterole kadar bir hayli alanda fantastik fayda sağlar. Beslenme ve Perhiz Uzmanı Büşra Çengel, fantastik gıda akdiken meyvesinin bereketlerini sizin için anlattı.

KİLO VERDİRİR

Akdiken meyvesinin en ehemmiyetli verimleri arasında zayıflatma tesiri vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Bu gidişat daha fazla kalori yakmayı sağlayarak süratli kilo vermenizi sağlar.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Bol ölçüde C vitamini kapsayan akdiken meyvesi, eforlu içeriği sayesinde zehirli maddelerin bedenden atılmasını sağlar. Antioksidan doğrultusundan zengin olan akdiken meyvesi bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

YÜKSEK TANSİYONU DÜZENLER

Bu mevzuda yapılan bir hayli araştırma, akdiken meyvesinin hafif derecede yüksek tansiyonu olan şahıslarda oldukça tesirli olduğunu gösteriyor. Akdiken meyvesi içeriğinde bulunanlar sayesinde tansiyon için dengeleyici bir rol oynuyor.

ENERJİYİ YÜKSELTİR

Akdiken meyvesi, koroner damarları genişleterek kan dolaşımını süratlendirir. Gıdayı kan olan hücreler sayesinde bedende enerji seviyesi çoğalır ve bitkinlik hissinden arınır.

STRESİ AZALTIR

Bir Hayli mevzuda fayda sağlayan akdiken meyvesinin en ehemmiyetli faydalarının arasında stres üzerindeki tesiri vardır. Durgunlaştırıcı özelliği olan akdiken meyvesi, şahıstaki stres seviyesini asgariye düşürerek rahatlatır.

SIHHATLİ BİR SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN…

Bağırsak florası ile alakalı organik bileşenleri barındıran akdiken meyvesi, sindirim sisteminin çok daha sıhhatli ve basit işlemesini sağlar. Kabızlık, hazımsızlık ve mide sızılarına iyi gelir.

EFORLU BİR KALP İÇİN…

Akdiken meyvesi kumpaslı olarak harcandığı takdirde kan akışını artırarak kan tazyikini düşürür. Aynı zamanda kan dolaşımının gelişimini sağlar. Üstelik yüksek kolesterole bağlı olarak görülen kalp hastalığına karşı iyi bir koruma sağlar.

KARACİĞERİ GÖZETİR

Karaciğeri gözetir, Bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesinde rol oynar, Makûs kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü artırır, Antioksidan özelliği sayesinde cildin arınılmasına ve yenilenmesine destekçi olur.

HAMİLELER HARCAYABİLİR Mİ?

Gebelik bedenin değiştiği, hormonların mutasyon içinde girdiği bir yarıyıl olduğu için beslenme her zamankinden daha ehemmiyetlidir. Ancak bu her sıhhatli besinin harcanacağı anlamına gelmemelidir. Bu noktada hamile veya emziren bayanlar akdiken meyvesini harcamadan hekimine danışmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.