Uyurken Saçlarınızı Açık Bırakmayın

12.10.2021
3.598
Uyurken Saçlarınızı Açık Bırakmayın

Saçınızın da cildiniz kadar güzellik uykusuna ihtiyacı vardır. Yatmadan önce cildimize gereken özeni göstermek için çok zaman ve çaba harcarken, saçlarımız da aynı miktarda ilgiyi hak ediyor. Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak saçlarınız açıkken uyumak sabahları dağınık bir yatak başı görünümünden daha fazla zarar verebilir.

1. Karışık saçlarla uyanabilirsiniz

Uykunuzda savurduğunuzda ve döndüğünüzde, saçınızın düğümlenmesi kaçınılmazdır. Bu, saçınız yastık kılıfına sürtündüğünde oluşan sürtünme nedeniyle olur. Sadece dağınık saçlarla uyanmanıza neden olmakla kalmaz, aynı zamanda bu tekrarlanan hasar sonunda saç tellerinizi zayıflatabilir.

2. Sivilce yapabilir

Hassas, akneye meyilli bir cildiniz varsa, saçınızın yüzünüze değmesini engellemek iyi bir fikirdir. Saçınızda biriken şekillendirici ürünler ve saç kremleri geceleri cildinize bulaşabilir ve gözeneklerinizi tıkayabilir. Bu da sivilcelere neden olabilir ve cilt tahrişini tetikleyebilir. Aslında, uzun saçlı insanların sırtlarında sivilce bile oluşabilir ve uyurken saçınızı yüzünüzden uzak tutmak bazı cilt rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olabilir.

3. Saçınızın uzamasını engeller

Saçınız karıştığında, kütikülün yükseldiği ve açık kaldığı anlamına gelir. Yıpranmış saçlar yavaş uzar ve uzun saç hayal ediyorsanız ve saç tellerinizi belirli bir noktadan sonra uzatamıyorsanız, uyurken saçlarınızı koruduğunuzdan emin olun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.