Uyurken Neden Birşeylere Sarılmak İsteriz

12.09.2020
8.901
Uyurken Neden Birşeylere Sarılmak İsteriz

Bu alışkanlık, çocukluğumuzdan itibaren fetal uyku pozisyonumuzla bağlantılı olsa da, mesele çocukluğumuza geri dönmekle ilgili değil. İster pelüş bir oyuncak, isterse onsuz uyuyamayacağınız yumuşak, sevimli bir yastık olsun, bunların birkaç nedeni vardır.

1. Horlamanızı veya uyku apnenizi azaltır.

Uyku apnesi, bir kişinin nefes almasının olması gerektiği kadar düzgün olmadığı bir uyku bozukluğudur. Bu, aslında, düzenli olarak rahatsız olan bir uyku ortamı yaratır gece boyunca sürekli uyandığınız ve sabah yorgunluğu ve gün boyu uyuşukluk hissini yaratır.

Yastığa sarılma alışkanlığınızın bu uyku bozukluğunu azaltmanın fiziksel faydası vardır. Bir vücut yastığına sahip olmak tüm vücudunuzu destekleyecek ve yanınızda uyumaya başlamanızı sağlayacaktır.

2. Kendinizi yalnız hissetmek istemezsiniz

Hepimiz sevimli uyuyanlar değiliz, ama yalnız olduğumuzda ve temelde bu şekilde olmaktan bıktığımızda ve bir yastığa sarılmak anlamına gelse bile tutunacak bir şeye ihtiyacımız var.

3. Güçlü bağlılığa değer veriyorsunuz

Bir yastığı kucaklamak, uykunuz sırasında size duygusal rahatlık sağlar. Bu uyku pozisyonunda , aslında ilişkilerinizde, özellikle de aile arasında güçlü bir bağa değer verenlerden birisiniz. Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlar için fazladan yol kat etmeyi seven çok yardımsever bir insansınız.

4. Uykunuz sırasında sarılmaya alışkınsınız

Aynı saatte kalkmak veya aynı sabah ve akşam rutinini yapmak gibi sizin için işe yaradığı için bir noktada zaten bir rutin oluşturduysanız, aslında rutin odaklısınızdır .

Bunu söyledikten sonra, her gece uyumadan önce bir şeye sarıldığınızda, bu sizin de rutinlerinizden biri olduğu anlamına gelir.

5. Anksiyete saldırdığında sarılmaya eğilimlisiniz

Kaygı duyduğumuzda uyumamızı zorlaştırır. Bunu yaşarken, yatağınızı bir rahatlık bölgesi yapmak her zaman en iyisidir. Ona sahip olan kişilerin kaygılarını hafifletmek için sarılmaya ihtiyaçları olabilir.

Uyurken bir şeye sarılmak seni rahatlatır mı? Bir şeye sarılmadan uyuyabilir misin? Bizimle paylaşabilirsiniz yorumlarda..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.