Uyurken Düşme Hissine Kapılmak Ne Anlama Geliyor Şaşıracaksınız

26.09.2019
24.549
Uyurken Düşme Hissine Kapılmak Ne Anlama Geliyor Şaşıracaksınız

Vücudumuz çok ilginç şeyler. Bir şey doğru olmadığı zaman bize bilgi verebilirler. Vücudumuzun yaptığı şeylerden biri siz uyumadan önce seğiriyor. Bazen, uzun bir günün ardından yatağındasınız ve uyumaya hazırsınız. Ancak, seğirerek ani bir kesinti var ve bu neyin yanlış olabileceğini merak etmenize neden oluyor. Sadece okumaya devam et.

Bilim insanlarına göre, bu, hipnik seğirme olarak bilinir ve bir his veya düşmeye benzer, böylece vücudunuzu seğirir. Bazı bilim adamları yatmadan önce kafeinin veya Adderal ve Ritalin gibi bazı ilaçların tüketilebileceğine inanmaktadır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda çok yorgun olan ve sonunda uyuyan ama çok hızlı olan insanlar için de geçerlidir. Bunun nedeni beynin uyku aşamalarına ayak uyduramamasıdır.

Bir hipotez, bunun hayal kurmaya başladığınızdan, ancak tam olarak uyumadığınız ve bunun kavga eden her ikisinin de bir belirtisi olduğu için olduğunu söylüyor.

Başka bir evrimsel hipotez, bunun, vücudun atalarımızdan düşmeden ağaçlardan düşmeden önce çıkmalarının yol açtığını iddia ediyor.

Yani, beyniniz karıştığında, yeniden başlayacak ve bir kimyasal patlama ile uyanacaksınız. Ancak bu sağlığınız için tehlikeli değildir, ancak hala çok iyi bir his değildir. Ayrıca seğirmelerin Parkinson hastalığının erken dönemleriyle veya Alzheimer, beyin hasarı veya sinir hasarı ile ilgili olduğu görüşlerini de vardır. Fakat bu çok ciddiyse.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.