Uyurken Bacaklarınızın Arasına Yastık Koymanın İnanılmaz Yararları Varmış

13.11.2020
5.354
Uyurken Bacaklarınızın Arasına Yastık Koymanın İnanılmaz Yararları Varmış

Bir kişinin rahatlığı için yatağı birden fazla yastık ile uyuması önerilir, ancak ortalama bir kişi genellikle sadece 2 yastıkla uyumaktadır. Yaygın bir fikir, başımızı dayamak için sadece yastıklara ihtiyacımız olduğu, ancak gerçekte yattığımız bu yastıklarda daha fazlası var. Bacaklarınızın arasında bir yastıkla uyumak, vücudunuza çeşitli şekillerde yardımcı olabilir ve daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

1. Vücudunuzdaki kan dolaşımını iyileştirir

Bacaklarınızın arasına bir yastık koymak ve bacakları kaldırmak vücudunuzdaki kan akışını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Damarlarınızdaki basıncı alır ve kan dolaşımını kolaylaştırarak organlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olur ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ayrıca varis ağrısını hafifletmenize de yardımcı olabilir .

2. Horlamayı önler

Uzmanlara göre eğer horlamanız varsa sol tarafınızda uyumak sizin için en iyi pozisyondur. Ancak tek taraflı uyumak sırtınıza ve kalçanıza baskı uygulayabileceğinden, rahatlamanız için bacaklarınızın arasına bir yastık koymanız önerilir.

3. Dizlerinizdeki stresi azaltmaya yardımcı olur

Diz ağrısı sizi geceleri sık sık ayakta tutuyorsa, belki de bacaklarınızın arasında bir yastıkla uyumaya başlamanın zamanı gelmiştir. Yastıklama rahatlamak ve değilmişsin yardımcı olur. Sırt üstü uyuyorsanız, yastığı dizlerinizin altına koyun ya da yanınızda uyuyorsanız dizlerinizin arasına yerleştirmeyi deneyin.

4. Doğru uyku pozisyonunu korumanıza yardımcı olur

Yanlış uykuya dalmak vücudumuza sandığımızdan daha fazla zarar verir ve sırt, kalça ve eklem ağrılarına neden olabilir. Bacaklarınızın arasında bir yastıkla uyumak, beliniz ve omurganızdaki baskıyı azaltır. Sırt üstü uyuyorsanız, omurganızın altında küçük bir yastık tutmak da vücudunuzu iyi bir duruşta hizalı tutmanıza yardımcı olabilir. Normal bir yastık yeterli değilse, daha iyi uyumanıza yardımcı olabilecek özel yapılmış yastıklar çevrimiçi olarak mevcuttur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.