Uyumanıza Yardımcı Olacak Çaylar

17.08.2019
54
Uyumanıza Yardımcı Olacak Çaylar

Bazı günler yorgun düşüyor ve uyuyamıyorsanız, bu haberimiz sizin için. Size yardımcı olacak veuykuya kolay dalmanıza sağlayacak çayları sizinle paylaştık. Bu çayları yatmadan en az bir saatönce tüketmeniz daha çok işe yarayacaktır. İşte uyumanıza yardımcı olacak çaylar…

Kedi otu çayı

Kedi otu, uykusuzluğu tedavi etmeye yardımcı olan en önemli bitkilerden bir tanesidir. Bu bitkinin sinir sistemi hücrelerini düzenleyerek anksiyete seviyesini azaltan rahatlatıcı etkileri vardır.

Sarı kantaron çayı

Doğal bir sakinleştirici etkisi vardır. Bu yüzden kantaron çayı antidepresan ve yatıştırıcı olarak kullanılabilir.

Papatya çayı

Papatya çayı hem hafifliğiyle hem de hoş kokusuyla sinir sistemine iyi gelir vetüketen kişiyi stresten uzak tutar. Papatyanın sakinleştiriciliğinin yanında, başka birçok faydası daha bulunuyor.

Çarkıfelek çayı

Çarkıfelek çiçeği flavonoidler ve alkaloitler bakımından zengindir. Bir yandan sinirlerinizi gevşetirken, diğer yandan da kas elastikiyetinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu çayı içmek yerine aromaterapi olarak da kullanabilirsiniz.

Limon otu çayı

Limon otu çayı, anksiyete ile ilişkili problemlerle mücadelede en etkili bitkilerden bir tanesidir. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayan limon otu çayını son öğününüzden sonra bir bardak içebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.