Uyumadan Önce Bacaklarınızı Lahana Yaprakları ile Sararsanız ?

02.09.2019
6.457
Uyumadan Önce Bacaklarınızı Lahana Yaprakları ile Sararsanız ?

Bayanlar ve baylar, bazen en garip yöntemler size en iyi sonuçları verebilir. Bal sarmasından soğan çoraplarına, birçok farklı sağlık sorununu tedavi etmenize ve önlemenize yardımcı olacak, zamana göre test edilmiş birçok “garip” çareler vardır. Doğru! Bu yazıda, bu “garip” çarelerden biri hakkında konuşacağız – lahana yaprakları! Kısa bir soru – lahana yapraklarının mıknatıslarla aynı özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz ?! Cevap Evet! Lahana yaprakları vücudunuzdaki tüm hastalıkları ve rahatsızlıkları gidermenize yardımcı olur!

Lahana, farklı türde yemekler ve salatalar yapmak için mükemmel bir bileşen olarak kullanılan süper sağlıklı bir sebzedir. Lahana, yüksek miktarda beta-karoten, çözünmeyen lif, B1 Vitamini, B6 Vitamini, C Vitamini, E Vitamini ve K Vitamini ve mineral iyot, magnezyum, demir, kalsiyum ve kükürt içerir.

Bu süper sağlıklı sebze, ucuz ve terapötik iyileştirici özellikleri nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Eski zamanlarda ay gücü olarak bilinirdi çünkü ay ışığı altında büyüdüler. Bugün lahana suyu birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilir.

Eğer seçme seçeneğiniz varsa, beyaz üzerine kırmızı lahana koyun, çünkü kırmızı lahana beyazdan daha fazla C Vitamini içerir. Portakaldan bile daha fazla C vitamini var! Ayrıca kırmızı lahana, antosiyaninler olarak bilinen antioksidan bileşiği, cilt bakımı, kanseri azaltma ve bağışıklık sistemini güçlendirmeyi içeren birçok sağlık yararına sahip olan kırmızı bir flavonoid pigmenti içerdiğinden bahsedebiliriz . Kırmızı lahana ayrıca Vitamin K içeriği ve aynı zamanda güçlü bir kanser savaş maddesi olan glukozinolatların kazananıdır .

Şişmeyi azaltmak ve ağrılı ve iltihaplı eklemlerdeki ağrıyı hafifletmek için lahana yaprakları kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ?! Bu nasıl çalışır – lahana ve diğer lahanalı sebzeler, anti-enflamatuar ve kanserle savaşan bir bileşik olan glukozinolat içerir.

Basit talimatları izleyin:

1- Cildinize şekil vermesine yardımcı olmak için her yaprağın içinden geçen sert damarı kesin.
2- Yaprakları plastik kaplama ile kaplı bir kesme tahtası üzerine koyun.
3- Kağıt havluyu yaprakların altına ve üstüne koyun ve sebzenin aktif bileşiklerini aktive etmek için bir et cleaver ile dövün.
4- Yaprakları kağıt havludan çıkarın ve doğrudan eklem ekleminize yerleştirin.
5- Yerinde tutmak için plastik bir örtü kullanın.
6- Bir saat bırakın. (Ya da bir gecede!)
Bu kadar!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.