Uyandıktan Sonra Üzümlü Su İçerseniz Vücudunuza Neler Olur?

23.08.2019
225
Uyandıktan Sonra Üzümlü Su İçerseniz Vücudunuza Neler Olur?

2000’li yıllardaki üzüm asma üzerinde kuru üzüm bulunduğunda insanlar kazayla kuru üzümleri tanıdılar ve bu, şimdiye kadarki en önemli yiyecek keşiflerinden biriydi. Bu kurutulmuş meyvede bol miktarda bulunan vitaminler, lifler ve mineraller, doktorların ve beslenme uzmanlarının hastalarına tavsiye ettikleri harika bir süper gıda besinidir. Bir gecede suya batırırsak kuru üzümleri daha da faydalı hale getirebileceğiz ortaya çıktı. Su, bir kuru üzümün ve onun cildinin tüm minerallerini ve besinlerini çözerek bu güçlü meyvenin sağlık özelliklerini artırır.

Sifali Tarifler sizler için kuru üzüm suyunun sağlığa faydalarının ne olduğunu ve uyandıktan sonra içtiğinizde organlarınıza ve sisteminize neler olacağını göstereceğiz.

Karaciğeriniz ve bağırsaklarınız toksinlerden daha kolay kurtulacak.

Aslında, kuru üzümlerin detoksifiye edici özellikleri, bu kurutulmuş meyvede bulunan çok miktarda antioksidan ve diyet lifi ile açıklanmaktadır.

Antioksidanlar karaciğerimizin düzgün çalışmasına ve tamamen detoksifikasyon fonksiyonunu yerine getirmesine yardımcı olurken, lifler dışkıya kütle ekler ve bağırsak hareketi sayısını arttırır, böylece kolon ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Aç karnına alındığında, kuru üzüm suyu daha da hızlı bir şekilde çalışacaktır, ıslak üzümleri, kuru üzüm suyu ile birlikte yemeyi unutmayınız.

Uzun sürecek hızlı bir enerji artışı elde edersiniz.

Bilim adamları ve spor uzmanları, kuru üzümlerin enerji barları için iyi bir alternatif olabileceğine inanıyor. Kuru üzüm, çok miktarda lif ve mikro besin içerir ve ilave bir şekere veya yapay aromalara sahip değildir; Sabah alınan kuru üzüm suyu sizi önümüzdeki gün enerji ile doldurur veya güçlü bir çalışmadan önce de alabilirsiniz.

Kötü kolesterol seviyeniz düşecek ve kan basıncınız dengelenecek.

Çalışmalar ve klinik araştırmalar, kuru üzümlerin diğer yaygın atıştırmalıklara kıyasla lif, potasyum, fito-besinler ve antioksidanlar bakımından oldukça zengin olduğunu göstermiştir. Düzenli olarak kuru üzüm yiyen kişiler, bu kurutulmuş meyveyi en az miktarda yiyenlere kıyasla daha düşük sistolik ve diyastolik kan basıncına sahiptir. Dahası, kuru üzüm yemek, okside olmuş düşük yoğunluklu kolesterol seviyesini düşürür ve bu da kardiyovasküler hastalık gelişme riskini önemli ölçüde azaltır.

Kuru üzüm suyunun nasıl yapılacağı hakkında birçok tarif var ve bunlardan birini bu içerikte bulabilirsiniz. Araştırmalar ve insanların düzenli olarak kuru üzüm yemeye dair deneyimleri, sağlığa pek çok yararı olan gerçek bir süper gıda olduğunu kanıtlamaktadır. Bununla birlikte, kuru üzüm suyunun sağlıklı beslenmenize iyi bir besin katkı maddesi olarak hizmet etmesine rağmen, ilacın yerine geçmediğini unutmayın.

Karaciğer, kalp, tansiyon veya vücudunuzun diğer organları veya sistemleriyle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, sizi muayene edecek ve gerekli tıbbi tedavileri ve diyeti yazan doktoru ziyaret edin.

Sabah hiç kuru üzüm suyu içmeyi denediniz mi? Sonuçlardan memnun kaldın mı? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizden bahsedin!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.