Tuz lambası nedir? Tuz lambası faydaları nelerdir?

25.04.2019
234
Tuz lambası nedir? Tuz lambası faydaları nelerdir?

Tuz lambasının ne olduğu mevzusu en çok merak edilen mevzular arasında yer alır. Tuzdan yapılan lamba ile sıhhatimize bir hayli fayda sağlayabiliriz. Himalaya tuzundan yapılan tuz lambası faydalarını afallatıyor. Peki tuz lambası nedir? Tuz lambası yararları nelerdir? İşte tuz lambası yararları…

Hiç tuzdan lamba yapıldığını dinlediniz mi? Şayet dinlemediyseniz bu sual bize acayip gelecektir. Kristal kaya tuzunun yalnızca yiyecek emelli kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çankırı tuzu, himalaya tuzu gibi muhtelif tuzlardan lamba üretilebilmekte ve bu lambalar fayda, süsleyici ve gece lambası gibi pek çok emel için kullanılabilmektedir.

TUZ LAMBASI NEDİR?

Kristal kaya tuzu içerisine, tuzu ısıtacak bir ampul ya da mumun yerleştirilmesi ile elde edilen süsleyici ve sıhhatli lambalara tuz lamba denir. Başka bir tarifle ışığın muhtelif ebatlarda ve ağırlıklarda kesilen kristal kaya tuzu ile birleştirilmesi ile ortaya çıkan gece lambasıdır.

TUZ LAMBASI YARARLARI NELERDİR?

Tuz lambalarının öbür bildiğimiz lambalardan en önemli farkı sıhhat ya da şifa emeliyle kullanılıyor olmasıdır. Özellikle lambanın ürettiği iddia edilen olumsuz iyonlar ve iyi nem çekici özelliği bulunduğu yerde ki bakteri, toz, tüy gibi maddeleri yere düşürerek daha rahat bir soluk almamızı sağlar.

TUZ LAMBASI FAZLA NEMLİ YERLERDE Kİ NEMİ DENGELER

Tuzun nem çekici eforunu öğrenmeyenimiz yoktur. Hatta genelde tuzlukla beraber kullanılan yemeklik tuzun içerisine pirinç taneleri atılabilmektedir ki tuz daha az ıslasın ve sıvı olsun diye. Kaya tuzu lambası da özellikle içerisinde yer alan ampul sayesinde daha iyi bir nem çekici hale kazanç ve bulunduğu yerde ki fazla nemi çeker.

TUZ LAMBASI ALERJİ VE ASTIM ATAKLARINA İYİ GELDİĞİ BİLİNİR

Natürel tuz lambalarının ürettiği olumsuz iyonlar sayesinde havayı iyonize etme kabiliyeti özellikle solunum yolunu ilgilendiren rahatsızlığı olan bireylerin daha rahat bir soluk almasını sağlayabilmektedir. Sinüzit olan fertler özellikle gevşemek emeliyle bu sıhhatli lambaları satın alabilmektedir.

TUZ LAMBASI ADALE AĞRILARINI AZALTABİLİR

Özellikle fazla nemi dengeleme becerisine sahip olan tuz lambaları, fazla nemin neden olabileceği adale sızılarının eksilmesini ve bu sızıların önlenmesini sağlayabilir.

TUZ LAMBASI DAHA RAHAT VE DİNLENDİRİCİ BİR UYKU

Kristal kaya tuzu ve mum ya da ampulün birleşmesiyle üretilen tuz lambası, yumuşak bir ışık yayar. Özellikle “gece lambası” işlevinden de faydalanabilmek için gece kullanılabilen iyon lambası, yenilenmemize ve enerji dolu olmamıza dayanakçı olur. Yalnızca evin yatak odası ya da çocuk odası gibi alanlarında değil muhtelif masaj merkezlerinde bile kullanıldığı bilinmektedir.

Süsleyici emellerle kullanılabilen tuz lambası, emeliyle de kullanılabilmektedir. Özellikle lamba içerisine yerleştirilen değişik ampul renkleri “renk terapisi” için de kullanılabilmektedir. Bu renkler iyimserlik, huzur, rahatlama gibi değişik emeller yönünde kullanılabilmektedir.

TUZ LAMBASI ÇOĞALAN KONSANTRASYON

Özellikle mali müşavirler, ofis çalışanları, ortaöğretim, lisans ve yüksek lisans talebeleri gibi zekâ eforunu yoğun bir biçimde kullanan bireyler bereketli biçimde çalışabilmek ve bir mevzu üzerinde dikkatini derleyebilmek için natürel kristal tuz lambaları kullanabilmektedir. Zira bu lambaların en önemli doğrultuyu havanın saflaşmasını sağlayan eksi iyonlar üretmesidir.

YORUMLAR

  1. tuz lamba dedi ki:

    tuz lambasının faydasını çok gördüm, bilgi için teşekkürler