Tuvalete telefonla girenler yandı!

25.01.2019
1.737
Tuvalete telefonla girenler yandı!

Siz de telefonsuz asla deyip tuvalete bile telefonunuzla girenlerden misiniz? Tuvalete götürdüğünüz cep telefonu, bir yıldırımsavar gibi etraftaki mikropları toplayıp el, ağız ve cildimiz yoluyla bu mikropları bize taşıyor…

İngiltere’de bulunan Surrey Üniversitesi’nde Mikrobiyoloji talebeleri, geçtiğimiz sene cep telefonlarını yakından araştırdı. Cep telefonlarında tuvaletlere oranla 18 kat daha fazla bakteri bulunduğu ortaya çıktı.

Üniversiteden Hekim Simon Park, cep telefonlarının irtibat emeli olmasıyla beraber kullanıcılarının şahsi izlerini de taşıdığını belirtti. Ve cep telefonları üzerinde bir hayli bakterinin varlığını farketti.

CEP TELEFONUNDA TUVALLETTEN 18 KAT DAHA BAKTERİ VAR

Cep telefonlarında tuvaletlere oranla 18 kat daha fazla bakteri bulunduğu ortaya çıktı. Üniversiteden Hekim Simon Park, cep telefonlarının irtibat emeli olmasıyla beraber kullanıcılarının şahsi izlerini de taşıdığını belirtti. Başka Bir Deyişle telefonlara gıda ve içeçekler de bulaştırılıyor. O sebeple bu bakterilerin içerisinde besin zehri kapsayanlar da bulunuyor.

TELEFONUNUZU TEMİZLEYİN

Uzmanlar, cep telefonu pakliğine itina gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Cep telefonunuz parçalara dağılabiliyorsa, yeniden 3 ayda bir telefonu kapattıktan sonra en ince parçalarına kadar ayırmalısınız. Pili pamuk ya da toz önleyici mendil ile arındıktan sonra, kart yuvası ve öteki detay bölgeleri kulak çöpü ya da kullanılmamış diş fırçası takviyeyi ile arınabilirsiniz.

TELEFONUNUZU PARÇALARINA KADAR AYIRIN

Uslu telefonunuzun pakliğini umursamama etmemelisiniz. Şayet uslu telefonunuzu parçalara ayırabiliyorsanız 3 ayda bir telefonu kapattıktan sonra en ince parçalarına kadar ayırmalısınız. Pili pamuk ya da toz önleyici mendil ile arındıktan sonra, kart yuvası ve öteki detay bölgeleri kulak çöpü ya da kullanılmamış diş fırçası takviyeyi ile arınabilirsiniz.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.