Topuk dikenine natürel rehabilitasyon usulleri

16.02.2019
203
Topuk dikenine natürel rehabilitasyon usulleri

Topuk dikeni, sık sık ayakta duran, fazla kilolu ve üryan ayakla taş tabanda yürüyen bireylerde görülebilen bir rahatsızlıktır. topuk dikeni günlük yaşamımızı negatif doğrultuda tesirler. Topuk dikeninden kurtaran natürel rehabilitasyon yöntemlerini öğrenmiyorsanız işte topuk dikenine natürel rehabilitasyon usulleri…

Buz usulü

Buz usulü topuk dikeninden doğan sızıların giderilmesine destekçi olur.buzla yapılan soğuk kompres sızıyı kısa vakit içerisinde kesmeye destekçi olur.

Elma sirkesi

Natürel elma sirkesi kolay bir usul olmasına karşın bir okadar da tesirlidir. Elma sirkesi sızıyı ve şişliği eksiltmek için birkaç adımda kullanılabilir. Pak bir bez alın ve sirkeyle nemlendirin. Daha sonra sarın gevşeme sezene kadar her gün tekrarlayın.

Ortez uçları kullanın

Ortez uçları topuk dikeni sızısını eksiltecek tesirli usullerden birisidir. Pabucunuza koyabileceğiniz özel ortez uçlar hekiminiz tarafından yapılabilir ya da nereden alacağınızı ve hangi şekle gereksiniminiz olduğunu size önerebilirler.

Epsom tuzu

Tuzun iyileştirici tesirini hemen hemen herkes öğrenir. Epsom tuzu topuk dikeni rehabilitasyonunda oldukça tesirli bir usuldür. Bir ölçü Epsom tuzunu ılık, ancak sıcak olmayan suya ilave edin. Soğumaya başladığında sıcak su ilave ederek bir saat içinde bekletin.

Karbonat

Sadece birkaç damla su ve karbonat acı ve rahatsızlıktan kurtulmanıza destekçi olabilir. Bir macun hazırlayın ve acı veren bölgeye uygulayın. Gazlı bez ve esnek bir sargıyla sarın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.