Tiroid Hastalıkların Tedavisi İçin Ünlü Bir Tibet Egzersizi

16.12.2019
11.659
Tiroid Hastalıkların Tedavisi İçin Ünlü Bir Tibet Egzersizi

Tiroid hastalığını tedavi etmek için ünlü bir Tibet egzersizi. Saflaştırılacak olan tiroid bezinde kan dolaşımını artırır.

ADIM 1 : Avuçlarınızı ısıtmak için iyice ovalayın. Sonra ellerinizi tiroid bezinin etrafına yerleştirin ve birkaç saniye bekleyin.

2. ADIM: Tükürüklerinizi arka arkaya üç defa yutunuz veya üç yudum su içiniz.

ADIM 3: Yavaş yavaş nefes verin. Nefes verirken, başınızı öne doğru eğin ve çenenizi mümkün olduğunca sert bir şekilde göğsünüze bastırın. Çenenizi nefes almadan birkaç saniye tutun. Tekrar nefes aldığınızda çenenizi kaldırın ve başınızı geriye doğru eğin. Bir an için aynı konumda tutarak başınızı tutun. Nefes aldığınızda çenenizi tekrar göğsünüze bastırın.

ADIM 4: Çeneniz göğsünüzün üzerindeyken, çenenizi göğsünüzden almadan yavaşça sola ve sağa çevirin. Mükemmel bir tiroid masajı yapıyorsun.

1, 2, 3 ve 4 numaralı adımları tekrarlayın. Başınız daha fazla nefes alır ve bunu 10 kez yapın.

Bu egzersiz oturarak veya ayakta yapılabilir. Gerekirse, tiroid bezinin durumunu iyileştirmeye yardımcı olduğu için düzenli olarak yapın. Özellikle hipotiroidizm tedavisinde kullanılır

Diğer Tibet egzersizlerinde olduğu gibi, psikolojik bileşen de önemlidir. Öyleyse bu egzersizleri vücudunuz ve hasta tiroid beziniz için sevgi ile yapın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.